Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wsparcie remontów budżetowymi pieniędzmi

2008-11-12

Wsparcie remontów budżetowymi pieniędzmi

Senat poparł 7 listopada ustawę o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Ustawa ma m.in. na celu poprawę stanu technicznego budynków mieszkalnych poprzez wsparcie remontów budżetowymi pieniędzmi.

Senat poparł 7 listopada ustawę o wspieraniu termomodernizacji i remontów. Ustawa ma m.in. na celu poprawę stanu technicznego budynków mieszkalnych poprzez wsparcie remontów budżetowymi pieniędzmi – donosi portal Gazeta.pl.

Jak czytamy dalej, senatorowie wprowadzili do ustawy 5 poprawek. Uznali oni m.in., że z takiej premii będą mogły skorzystać także klasztory i plebanie. Premia termoizolacyjna będzie przysługiwała inwestorowi na spłatę części kredytów zaciągniętych m.in. na remont budynku powodujący zmniejszenie strat cieplnych lub zmniejszenie zużycia energii. Ustawa przewiduje ponadto, że będzie można uzyskać premię remontową na remont budynków wielorodzinnych, których użytkowanie rozpoczęto przed 14 sierpnia 1961 r. Senat proponuje, by były to budynki użytkowane przed 1 stycznia 1980 r. – informuje portal.
 
Nowe przepisy przewidują także premię kompensacyjną – dla osób będących w dniu 25 kwietnia 2005 r. właścicielem lub spadkobiercą budynku mieszkalnego, w którym znajdował się co najmniej jeden lokal kwaterunkowy. Premia ta będzie przeznaczona na spłatę części kredytu uzyskanego na remont takiego budynku – dodaje Gazeta.pl. Premie będzie przyznawał Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Ustawa ma zastąpić obowiązującą od 1998 r. ustawę o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych.

 

 

Źródło: Gazeta.pl 7.11.2008 | 2008-11-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedażkamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat M. Żorydomy na wynajem powiat M. Tarnówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Koźmin Wielkopolskidomy na wynajem gmina Janów Podlaskimieszkania na sprzedaż w Barciemieszkania na sprzedaż w Lubosiniemieszkania na wynajem w Borki-Wyrkach

Deweloperzy

);