Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wsparcie dla priorytetowych sektorów gospodarki

2011-07-26

Wsparcie dla priorytetowych sektorów gospodarki

Rząd zaakceptował program pomocy opracowany przez Ministerstwo Gospodarki.

Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020, opracowany przez specjalistów Ministerstwa Gospodarki, uzyskał akceptację Rządu. Wsparcie przedsiębiorstw ma przyczynić się do wzrostu konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki.

Dotacje skierowane są do inwestorów, którzy chcą realizować procesy w jednym z priorytetowych sektorów gospodarki, do których zaliczono m.in. sektor badawczo-rozwojowy, lotniczy, elektroniczny i motoryzacyjny oraz nowoczesne usługi i biotechnologię. W sytuacji, gdy koszty objęte pomocą będą wynosić co najmniej 1 mld zł, a projekt będzie przewidywał utworzenie co najmniej 500 nowych miejsc pracy, przynależność do wymienionych sektorów nie będzie warunkiem koniecznym do uzyskania wsparcia rządowego.

Żeby przedsiębiorstwu przyznano wsparcie, musi wystąpić o rekomendację Międzyresortowego Zespołu ds. Inwestycji o Istotnym Znaczeniu dla Gospodarki Polskiej. Po jej uzyskaniu Ministerstwo Gospodarki podpisuje z przedsiębiorcą umowę i udziela mu dotacji na wskazany projekt inwestycyjny. Wprowadzony system dotacji wyłącza możliwość otrzymania wsparcia, jeśli inwestor uzyskał już pomoc z innych źródeł, w tym dotacji unijnych lub benefitów wynikających z działania w SSE.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-07-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianędziałki do kupieniadomy na zamianędomy na wynajem powiat Aleksandrowskimieszkania na wynajem powiat Łęczyckidomy na sprzedaż gmina Pieniężnomieszkania na wynajem gmina Ręcznodomy na sprzedaż w Glinkachdomy na sprzedaż w Ludwichowiemieszkania na sprzedaż w Lubnowie

Deweloperzy

);