Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrześniowy wzrost cen w sektorze budowlanym

Anna Sadkowska-Rojek | 2020-10-21

Wrześniowy wzrost cen w sektorze budowlanym
We wrześniu najwyższy wzrost cen odnotowano w sektorze budowy budynków

Dane opublikowane przez GUS za wrzesień br. wskazują na 2,5 proc. wzrost cen w budownictwie w odniesieniu do analogicznego okresu w 2019 r.

Według danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny, we wrześniu bieżącego roku ceny produkcji budowlano-montażowej, w porównaniu z wrześniem roku poprzedniego, wzrosły o 2,5 proc., natomiast w odniesieniu do sierpnia tego roku – o 0,3 proc. Był to wzrost nieco wyższy niż w okresie marzec-sierpień br.

Wzrost cen budowy budunków

Główny Urząd Statystyczny poinformował również, że w stosunku do poprzedniego miesiąca br. zanotowano wzrost cen budowy budynków o 0,3 proc., gdy tymczasem ceny budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz ceny robót budowlanych specjalistycznych wzrosły o 0,2 proc. Jednocześnie, w odniesieniu do września ubiegłego roku, ceny budowy budynków podskoczyły o 2,8 proc., budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 2,5 proc., a robót budowlanych specjalistycznych – o 2,3 proc.

Analitycy GUS w swoich obliczeniach wskazują również, że we wrześniu br. w stosunku do grudnia 2019 r. najwyższy wzrost cen odnotowano w sektorze budowy budynków – 5,5 proc, podczas gdy dział budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej oraz dział robót budowlanych specjalistycznych – odpowiednio 4,6 proc. oraz 4,0 proc.

Wskaźnik cen produkcji budowlano-montażowej obliczany jest na podstawie miesięcznego badania cen reprezentantów robót realizowanych przez dobrane w sposób celowy podmioty gospodarcze zaliczane wg PKD do sekcji budownictwa, w których liczba pracujących wynosi minimum 10 osób. 

Źródło: KRN.pl | 2020-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Szydłowieckimieszkania na wynajem powiat Gorzowskimieszkania na wynajem gmina Dębowa Łąkadomy na sprzedaż gmina Książ Wielkopolskimieszkania na sprzedaż w Kamieniumieszkania na wynajem w Zastawiedomy na sprzedaż w Cesarzowicach

Deweloperzy

);