Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław zrestrukturyzuje długi

Magdalena Hojniak | 2019-03-14

Wrocław zrestrukturyzuje długi

Osoby z zadłużeniem czynszowym będą mogły liczyć na pomoc magistratu. Korzystając z programu, mają wypracować również nawyk terminowych wpłat.

Miasta coraz częściej opracowują programy dla mieszkańców, którzy nie radzą sobie ze spłatą zaległości za mieszkanie. Tym razem naprzeciw dłużnikom wychodzi Wrocław, uruchamiając program restrukturyzacji długów czynszowych. Jego celem jest nie tylko pomoc z uporaniem się z zaległościami, ale przede wszystkim udzielenie wsparcia, które ułatwi zadłużającym się osobom, wypracowanie nawyku regulowania opłat na czas. Miasto zaplanowało również zmiany w zakresie warunków przyznawania ulg przy spłacie zaległej kwoty.

Propozycje radnych zostaną poddane głosowaniu w trakcie nadchodzącej sesji Rady Miasta. Koncepcja zakłada, że pomoc ma być skierowana do osób, które od wielu lat nie radzą sobie ze spłatą czynszu i wpadły w spiralę zadłużenia i użytkują miejskie nieruchomości. W ten sposób, mieszkańcy współpracując z miastem, będą mieli szansę na ustrzeżenie się przed eksmisją. Jak się okazuje, we Wrocławiu problemem z terminowym wnoszeniem opłat czynszowych ma aż 10 tys. gospodarstw domowych. Największy dług osiągnął kwotę 400 tys. zł.

Środki, jakie uda się odzyskać miastu po spłacie długów, miasto będzie mogło wykorzystać do sfinansowania remontów lokali mieszkalnych, kamienic czy udostępnienia nowych inwestycji.  

Źródło: KRN.pl | 2019-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
START CITY
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Legnicadomy na sprzedaż powiat M. Sopotlokale użytkowe na sprzedaż gmina Susieclokale użytkowe na sprzedaż gmina Małomicedomy na wynajem w Topórkudomy na sprzedaż w Nartachdomy na wynajem w Łętownica-

Deweloperzy

);