Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław zmieni swój wizerunek

Magdalena Hojniak | 2019-02-18

Wrocław zmieni swój wizerunek
Peryferia Wrocławia zostaną zrewitalizowane

Miasto odnowi stare osiedla. Nadzór nad pracami rewitalizacyjnymi obejmie prezydent.

Rewitalizacja 13 dawnych wsi i 3 miasteczek to jedna z obietnic prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Została ona uwzględniona w programie 100 zadań na 100 dni prezydentury. Jak podkreślono, troską należy objąć nie tylko śródmieście, ale również jego peryferia. Zadania mają mieć charakter długofalowy, a ich celem jest nie tylko odnowienie wizerunku miasta, ale przede wszystkim poprawa jakości życia mieszkańców.

W związku z tym, że ustawa o rewitalizacji nakłada pewne ograniczenia, wypracowano rozwiązania zawarte w planie działań pod nazwą odNowa. Pozwolą one na przeprowadzenie modernizacji na terenach, których rewitalizację wykluczają przepisy. W ten sposób obszary wymagające odnowienia zyskają nowe oblicze.

Podczas zaplanowanego procesu konsultacyjno-informacyjnego władze miasta wraz z mieszkańcami mają wskazać te części miasta, w których zostanie przeprowadzona rewitalizacja oraz te, gdzie będzie wdrożony plan odNowa.

Cały proces rewitalizacyjny ma trwać 10 lat, a dzięki opracowanym rozwiązaniom obejmie tereny znacznie większe, niż dopuszcza ustawa. W ramach konsultacji mieszkańcy będą mieli okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami zarówno na temat rejonu, jaki objąłby projekt, jak i realizowanych na nim działań.  

Źródło: KRN.pl | 2019-02-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Karol ⋅ 25-02-2019 | 10:47

Mnie się bardzo podoba pomysł z nowymi osiedlami na Jagodnie, cieszy mnie szczególnie inwestycja Robyga. Wiem, że prace dopiero ruszyły, ale już zastanawiam się nad kupnem, bo zapowiada się b,dobrze!

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Nowa 5 dzielnica - lokale...
START CITY
NY Residence, lokal usługowy

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniahale i magazyny na sprzedażkamienice do kupieniadomy na sprzedaż powiat M. Bytomlokale użytkowe na wynajem powiat Elbląskilokale użytkowe na wynajem gmina Chodzieżmieszkania na wynajem gmina Stubnodomy na sprzedaż w Lipińskiedomy na sprzedaż w Występiemieszkania na wynajem w Wilczych Laskach

Deweloperzy

);