Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław wyprzedził Warszawę

2006-10-31

Wrocław wyprzedził Warszawę

Najbardziej przyjaznym dla klientów deweloperem została w tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” firma Archicom z Wrocławia. Ma jednak tylko niewielką przewagę nad konkurentami

Najbardziej przyjaznym dla klientów deweloperem została w tegorocznym rankingu „Rzeczpospolitej” firma Archicom z Wrocławia. Ma jednak tylko niewielką przewagę nad konkurentami. Drugie miejsce zajęła firma budująca na rynku warszawskim - Robyg Park. Natomiast inny warszawski deweloper - Budimex Nieruchomości - znalazł się na trzeciej pozycji, ale po raz kolejny w ścisłej czołówce. Tych trzech wymienionych deweloperów zdobyło w ogólnej klasyfikacji „najwięcej punktów - od 27,5 do 26. Maksymalnie jednak można było otrzymać 32 punkty.

Na przełomie września i października tego roku „Rzeczpospolita” zbadała ponad 100 firm deweloperskich z 10 miast, które są największymi rynkami nowych mieszkań w poszczególnych regionach kraju – w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku i Łodzi, a ponadto w Rzeszowie i Olsztynie. Przy czym w stolicy wzięto pod lupę ponad 60 firm (dwukrotnie więcej niż rok temu), a w innych miastach znacznie mniej - po kilka lub kilkanaście, proporcjonalnie do wielkości tamtejszego rynku nowych mieszkań.

Jak twierdzi dziennik, ranking nie jest z założenia informacją o tym, kto buduje najwięcej czy najlepiej, czy też z innego powodu wiedzie prym na lokalnym rynku. Zestawienie ma dawać wskazówkę klientom deweloperów, z czym muszą się liczyć, kupując u nich mieszkania. Podstawowym warunkiem doboru było to, aby firma była w trakcie prowadzenia inwestycji i w chwili odwiedzenia przez „Rzeczpospolitą” jej biura handlowego miała w sprzedaży mieszkania lub domy. Ocenie była poddawana jakość obsługi w biurach sprzedaży oraz proponowane przez deweloperów umowy.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Źródło: Grażyna Błaszczak, „Rzeczpospolita”, 30.10.2006 | 2006-10-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat M. Rzeszówmieszkania na sprzedaż powiat Grodziskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Cybinkamieszkania na wynajem gmina Chodówmieszkania na wynajem w Grabowiemieszkania na sprzedaż w Łoźnikudomy na wynajem w Plewniku

Deweloperzy

);