Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław wygrał wyścig po Park Innowacji i Biznesu

2006-08-16

Wrocław wygrał wyścig po Park Innowacji i Biznesu

We Wrocławiu powstanie Park Innowacji i Biznesu – jeden z najnowocześniejszych kompleksów naukowo-badawczych w Europie. Wybuduje go za 100 mln zł brytyjska spółka naukowa Coventry University Enterprise. W wyścigu o inwestycję Wrocław pokonał Gdańsk, Kraków i Warszawę.

We Wrocławiu powstanie Park Innowacji i Biznesu – jeden z najnowocześniejszych kompleksów naukowo-badawczych w Europie. Wybuduje go za 100 mln zł brytyjska spółka naukowa Coventry University Enterprise. W wyścigu o inwestycję Wrocław pokonał Gdańsk, Kraków i Warszawę – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Walka o lokalizację Parku we Wrocławiu trwała rok – czytamy. Brytyjczycy z renomowanej Coventry University Enterprise, która w Wielkiej Brytanii pomaga firmom i osobom prywatnym rozwijać nowe technologie, uważnie przyglądali się wszystkim kandydatom. Sprawdzali m.in. ilość studentów, warunki naukowo-badawcze, poziom bezrobocia, położenie miast, ich rozwój gospodarczy czy ilość ściągniętych do regionu inwestycji zagranicznych.

Jak pisze Gazeta, Brytyjczyków przekonało świetne położenie Wrocławia, blisko granicy z Niemcami i Czechami. Niebagatelne znaczenie miała również ilość inwestycji zagranicznych. Ale przede wszystkim fakt, że to dynamiczny, najlepiej ich zdaniem rozwijający się ośrodek nauki i badań stosowanych w Polsce.

Park Innowacji i Biznesu powstanie przy Politechnice Wrocławskiej, w okolicy wieży ciśnień przy ul. Na Grobli. Będzie dużym kompleksem laboratoriów, magazynów i biur zaopatrzonych w najnowocześniejszy sprzęt do prowadzenia badań. Pieniądze na ten cel przeznaczy Bruksela, z Siódmego Programu Ramowego, który służy w UE do wspierania innowacyjnej gospodarki.

Park rozpocznie pracę najprawdopodobniej na przełomie 2008/09 roku

Źródło: Maciej Nowaczyk, „Gazeta Wyborcza”, 2006-08-14 | 2006-08-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemdomy na wynajemmieszkania na wynajem powiat M. Skierniewicedomy na wynajem powiat Stargardzkidomy na wynajem gmina Dwikozymieszkania na sprzedaż gmina Pęcławdomy na sprzedaż w Nowej Wsi Królewskiejmieszkania na wynajem w Pątnowiemieszkania na wynajem w Mierzęcinie

Deweloperzy

);