Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław wygrał wyścig po Park Innowacji i Biznesu

2006-08-16

Wrocław wygrał wyścig po Park Innowacji i Biznesu

We Wrocławiu powstanie Park Innowacji i Biznesu – jeden z najnowocześniejszych kompleksów naukowo-badawczych w Europie. Wybuduje go za 100 mln zł brytyjska spółka naukowa Coventry University Enterprise. W wyścigu o inwestycję Wrocław pokonał Gdańsk, Kraków i Warszawę.

We Wrocławiu powstanie Park Innowacji i Biznesu – jeden z najnowocześniejszych kompleksów naukowo-badawczych w Europie. Wybuduje go za 100 mln zł brytyjska spółka naukowa Coventry University Enterprise. W wyścigu o inwestycję Wrocław pokonał Gdańsk, Kraków i Warszawę – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Walka o lokalizację Parku we Wrocławiu trwała rok – czytamy. Brytyjczycy z renomowanej Coventry University Enterprise, która w Wielkiej Brytanii pomaga firmom i osobom prywatnym rozwijać nowe technologie, uważnie przyglądali się wszystkim kandydatom. Sprawdzali m.in. ilość studentów, warunki naukowo-badawcze, poziom bezrobocia, położenie miast, ich rozwój gospodarczy czy ilość ściągniętych do regionu inwestycji zagranicznych.

Jak pisze Gazeta, Brytyjczyków przekonało świetne położenie Wrocławia, blisko granicy z Niemcami i Czechami. Niebagatelne znaczenie miała również ilość inwestycji zagranicznych. Ale przede wszystkim fakt, że to dynamiczny, najlepiej ich zdaniem rozwijający się ośrodek nauki i badań stosowanych w Polsce.

Park Innowacji i Biznesu powstanie przy Politechnice Wrocławskiej, w okolicy wieży ciśnień przy ul. Na Grobli. Będzie dużym kompleksem laboratoriów, magazynów i biur zaopatrzonych w najnowocześniejszy sprzęt do prowadzenia badań. Pieniądze na ten cel przeznaczy Bruksela, z Siódmego Programu Ramowego, który służy w UE do wspierania innowacyjnej gospodarki.

Park rozpocznie pracę najprawdopodobniej na przełomie 2008/09 roku

Źródło: Maciej Nowaczyk, „Gazeta Wyborcza”, 2006-08-14 | 2006-08-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupienialokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Wągrowieckidomy na sprzedaż powiat Mogileńskimieszkania na sprzedaż gmina Strzyżewicemieszkania na sprzedaż gmina Tuczępydomy na wynajem w Gajewcumieszkania na sprzedaż w Miedźniemieszkania na sprzedaż w Ręboszewie

Deweloperzy

);