Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław na wzór Barcelony

2008-10-21

Wrocław na wzór Barcelony

Wrocławscy urbaniści będą się wzorować na układzie architektonicznym Barcelony. W centrum miasta nie powstaną zatem skupiska wieżowców.

Wrocławscy urbaniści będą się wzorować na układzie architektonicznym Barcelony. W centrum miasta nie powstaną zatem skupiska wieżowców. Zamiast nich pojawią się pojedyncze drapacze chmur w różnych częściach Wrocławia, m.in. na Popowicach, Krzykach i Ołbinie – podaje „Gazeta Wrocławska”.

Zgodnie z koncepcją urbanistyczną Urzędu Miasta, wieżowce mają powstawać przy ważnych skrzyżowaniach i szlakach komunikacyjnych. Będą one spełniać rolę bram do miasta i tworzyć jego atrakcyjną panoramę. Taką ideę popierają wrocławscy projektanci, podkreślając, że ze względu na zwartą zabudowę Wrocławia i tak nie ma w centrum miejsca na górujące nad resztą miasta skupisko drapaczy chmur. Dodają, że koncentracja wieżowców ma sens w przypadku większych, ponadmilionowych miast – czytamy dalej.
 

Źródło: „Gazeta Wrocławska” 16.10.2008 | 2008-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianękamienice do kupieniagaraże na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Nowodworskimieszkania na sprzedaż powiat M. Żorylokale użytkowe na wynajem gmina Srokowomieszkania na wynajem gmina Podkowa Leśnadomy na wynajem w Zarudziedomy na wynajem w Nowym Folwarkudomy na sprzedaż w Kułakach

Deweloperzy

);