Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław: apartamentów przybywa

2007-12-04

Wrocław: apartamentów przybywa

W całym Wrocławiu powstają luksusowe mieszkania za niebotyczne sumy. Mniej zamożni wrocławianie uciekają z drogiego centrum na obrzeża i poza granice miasta.

W całym Wrocławiu powstają luksusowe mieszkania za niebotyczne sumy. Mniej zamożni wrocławianie uciekają z drogiego centrum na obrzeża i poza granice miasta. Centrum powoli staje się enklawą apartamentowców – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W najbliższej przyszłości we Wrocławiu powstanie ponad cztery tysiące apartamentów m. in. w Sky Tower, Odra Tower, Riverview czy Angel Wings na Przedmieściu Oławskim. Ich ceny oscylują wokół 15 tysięcy złotych za m kw. i więcej. Na razie jest to świetny biznes dla deweloperów. Eksperci przestrzegają jednak, że obecna sytuacja nie tylko na Dolnym Śląsku, ale w całej Polsce może być zwiastunem kryzysu, jaki miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i we wschodnich Niemczech. W tych krajach banki udzielały mnóstwa kredytów na preferencyjnych warunkach osobom, które później nie były w stanie ich spłacić. Ceny spadły, a spekulanci kupujący mieszkania i apartamenty, licząc na łatwy dochód, nie zarobili nic – przypomina Gazeta.

Jak czytamy dalej, deweloperzy budują apartamenty, bo wierzą, że jest na nie zapotrzebowanie. Tymczasem w wypadku Wrocławia mamy do czynienia ze zwiększonym popytem na tańsze mieszkania. Ekskluzywne lokale stanowią we Wrocławiu około 20 procent mieszkań oddawanych rocznie do użytku, a to sporo w stosunku do możliwości nabywczych przeciętnego wrocławianina.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Wrocław 3.12.2007 | 2007-12-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedażmieszkania na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na wynajem powiat Lublinieckimieszkania na wynajem gmina Żelazkówlokale użytkowe na wynajem gmina Biskupicemieszkania na wynajem w Dąbrowejmieszkania na sprzedaż w Łubniedomy na wynajem w Miłczu

Deweloperzy

);