Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wojsko w szeregu

2011-03-09

Wojsko w szeregu

Po raporcie NIK, który nie pozostawił suchej nitki na Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, armia przygotowuje plany rozległych inwestycji. Na rynek trafi blisko 1 mld zł.

Po raporcie NIK, który nie pozostawił suchej nitki na Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (WAM), armia przygotowuje rozległe plany inwestycyjne. Na budowę nowych mieszkań przeznaczy 240 mln zł – podaje „Rzeczpospolita”. Do końca bieżącego roku ma powstać 800 nowych lokali. Na wynajem mieszkań dla 42 tys. żołnierzy WAM przeznaczy 570 mln zł. Środki otrzymają także wojskowi przechodzący na emeryturę. Jedna odprawa dla weterana wynosi ok. 250 tys. zł.

Pieniądze na inwestycje mają pochodzić m.in. ze sprzedaży gruntów, których 1,5 tys. ha znajduje się w zasobach agencji. W tym roku nie otrzyma ona jednak wsparcia z budżetu. Przyspieszenie inwestycji WAM tłumaczy odrodzeniem się koniunktury na rynku – informuje „Rzeczpospolita”.

Główne zarzuty raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczyły właśnie nierealizowania przez agencję jej podstawowych zadań. Kontrolerzy ustalili, że dotacje budżetowe oraz środki pochodzące z prywatyzacji mienia trafiały do funduszu rezerwowego, a nie na inwestycje.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-03-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Buskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Gdyniadomy na wynajem gmina Niemodlindomy na wynajem gmina Brąszewicemieszkania na sprzedaż w Lisewie Dużymdomy na wynajem w Hultajewiemieszkania na sprzedaż w Józefinie

Deweloperzy

);