Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wniosek o pomoc od państwa

2009-07-01

Wniosek o pomoc od państwa

Aby uzyskać pomoc państwa w spłacie kredytu, osoba, która straciła pracę, powinna złożyć w urzędzie pracy do końca 2010 r. wniosek o tę pomoc.

Aby uzyskać pomoc państwa w spłacie kredytu, osoba, która straciła pracę, powinna złożyć w urzędzie pracy do końca 2010 r. wniosek o tę pomoc.

Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, osoby, które straciły pracę, zarejestrowały się jako bezrobotne i pobierały zasiłek, będą mogły otrzymać maksymalnie przez rok łącznie 1,2 tys. zł miesięcznej pożyczki z tytułu raty kapitałowej i odsetek – informuje „Gazeta Prawna”. Miesięczna kwota pomocy nie będzie wyższa niż rata kredytu. Osoba, która uzyska wsparcie, będzie musiała zwrócić pożyczkę najpóźniej po dwóch latach od zakończenia wypłaty pomocy.

Wsparcia finansowego będzie udzielał starosta na wniosek złożony do końca 2010 r. przez zainteresowanego za pośrednictwem urzędu pracy – czytamy dalej. Musi on podać w nim standardowe dane osobowe i dołączyć oświadczenie banku, który udzielił mu kredytu mieszkaniowego o terminach płatności i wysokości (w złotych) kolejnych 12 niewymagalnych miesięcznych rat kapitałowych i odsetkowych. Ponadto musi złożyć oświadczenie o warunkach wszystkich umów ubezpieczenia, na podstawie których przysługuje mu świadczenie z tytułu utraty pracy. Chodzi m.in. o termin, w którym upływa okres wypłaty świadczeń z tytułu tych umów, jeśli zawarł umowę ubezpieczenia spłaty kredytu, gwarantującego wypłatę świadczenia na wypadek utraty pracy. Za złożenie fałszywych danych zawartych w oświadczeniach bezrobotnemu będzie grozić odpowiedzialność karna – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 1.07.2009 | 2009-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na zamianędomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Radomskidomy na wynajem powiat Wschowskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wickolokale użytkowe na wynajem gmina Wrześniadomy na wynajem w Radliczycachdomy na wynajem w Grochowiedomy na sprzedaż w Ciemniewie

Deweloperzy

);