Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Włoska szansa

2011-04-28

Włoska szansa

Szczęśliwym posiadaczem własnego miasteczka może stać się osoba, która zaoferuje kwotę 550 tys. euro.

Włoskie miasteczko Valle Piola, powstałe w średniowieczu, obecnie jest niezamieszkiwane. W ciągu stuleci było ośrodkiem hodowców owiec, którzy wraz ze spadkiem rentowności swojej działalności zostali zmuszeni do opuszczenia domów. Ostatni mieszkaniec opuścił swój dom w 1977 r. Po ponad trzydziestu latach miejscowe władze podjęły decyzję o przywróceniu życia w osadzie przez wystawienie jej na sprzedaż – podaje „Rzeczpospolita”.

Szczęśliwym posiadaczem własnego miasteczka może stać się osoba, która zaoferuje kwotę 550 tys. euro. Otrzyma za to 11 kamiennych budynków, wśród których znajdują się domy mieszkalne, stajnie oraz XIII-wieczny kościół. Wszystko znajduje się w obrębie działki, której powierzchnia łączna wynosi 600 ha. Dodatkowym atutem jest fakt, że miasteczko znajduje się na terenie górzystego parku narodowego Gran Sasso e Monti della Laga.
 
Wśród pomysłów dotyczących przeznaczenia miasteczka znajduje się między innymi plan przemiany Valle Piolo w luksusowy hotel. Pierwsze tego typu inwestycje powstały dzięki szwedzko-włoskiemu przedsiębiorcy Daniele Kihlgren, który kilka lat temu pozyskał opuszczoną wioskę Santo Stefano i stworzył w niej popularne centrum handlowe z luksusowymi butikami.

 

Źródło: „Rzeczpospolita” 27.04.2011 | 2011-04-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na zamianęgaraże do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Skierniewicedomy na sprzedaż powiat Strzyżowskidomy na sprzedaż gmina Bielawylokale użytkowe na wynajem gmina Augustówmieszkania na sprzedaż w Kościelnej Wsimieszkania na sprzedaż w Marchelówcemieszkania na wynajem w Bagnie

Deweloperzy

);