Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Włosi zaprojektują magistrat

2009-01-08

Włosi zaprojektują magistrat

Zespół włoskiego architekta Claudio Nardiego zaprojektuje Centrum Obsługi Inwestora. Nowy supermagistrat w niczym nie będzie przypominał tradycyjnych polskich ratuszy miejskich.

Zespół włoskiego architekta Claudio Nardiego zaprojektuje Centrum Obsługi Inwestora. Nowy supermagistrat w niczym nie będzie przypominał tradycyjnych polskich ratuszy miejskich – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Centrum ma powstać przy ul. Centralnej, naprzeciwko siedziby Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zwycięzcy konkursu na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną nowego COI otrzymali nagrodę – 100 tys. zł oraz zaproszenie do opracowania dokumentacji projektowej budynku. Jak czytamy dalej, nowy magistrat będzie zajmował 18 tys. m kw. Swoją siedzibę będą w nim miały jednostki miejskie bezpośrednio zaangażowane w proces inwestycyjny, czyli wydziały: Architektury i Urbanistyki, Geodezji, Kształtowania Środowiska, Skarbu Miasta oraz Strategii i Rozwoju. W budynku znajdą się także Biuro Planowania Przestrzennego i Biuro Infrastruktury Miasta oraz gabinety zastępców prezydenta.

Nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia budowy. Radni nie przewidzieli w przyszłorocznym budżecie środków na ten cel – podkreśla dziennik. Koszt budowy obiektu szacowany jest bowiem aż na 200 mln zł.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 16.12.2008 | 2009-01-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdomy do kupieniahale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Gryfińskidomy na sprzedaż powiat Kolskimieszkania na wynajem gmina Kruszwicadomy na sprzedaż gmina Potok Górnymieszkania na wynajem w Lućmierz-Lesiedomy na wynajem w Kostry-Śmiejkachmieszkania na wynajem w Opolnicy

Deweloperzy

);