Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Właściciel odpowie za katastrofę budynku

2006-10-11

Właściciel odpowie za katastrofę budynku

Projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane przewiduje większy poziom bezpieczeństwa użytkowania obiektów i nowy nadzór budowlany.

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", większy poziom bezpieczeństwa użytkowania obiektów i nowy nadzór budowlany przewiduje projekt nowelizacji ustawy Prawo budowlane. Zamiast powiatowych inspektoratów nadzoru budowlanego będą okręgowe inspekcje nadzoru budowlanego.

Kolejne zmiany dotyczą właścicieli i zarządców obiektów. Rząd proponuje, by musieli oni zapewnić bezpieczeństwo użytkowania obiektu nie tylko w zakresie jego sprawności technicznej, ale również oddziaływania na niego czynników zewnętrznych. Niewykonanie tego obowiązku miałoby być zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Rząd chce wprowadzić kontrole bezpieczeństwa użytkowania obiektów w razie wystąpienia niekorzystnych zjawisk oddziałujących na obiekt. Dwa razy w roku trzeba by było kontrolować obiekty o powierzchni dachów powyżej 1000 mkw. Miałyby być one dokonywane przed i po zimie.

Źródło: "Gazeta Prawna", 10.10.2006 | 2006-10-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdziałki do kupieniadziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat M. Świnoujściedomy na wynajem powiat Brzeskimieszkania na sprzedaż gmina Żarylokale użytkowe na wynajem gmina Gołdapmieszkania na wynajem w Krasowiedomy na wynajem w Piskrzyniedomy na sprzedaż w Pręczkach

Deweloperzy

);