Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wieżowiec w demonicznym płaszczu

2008-04-22

Wieżowiec w demonicznym płaszczu

U zbiegu ul. Towarowej i Łuckiej powstanie 180-metrowy biurowiec, sylwetką przypominający Złą Królową z disnejowskiej kreskówki.

U zbiegu ul. Towarowej i Łuckiej powstanie 180-metrowy biurowiec, sylwetką przypominający Złą Królową z disnejowskiej kreskówki.

Budynek zamierza postawić belgijska firma deweloperska Ghelamco – informuje „Gazeta Wyborcza”. Zaprojektuje go belgijska pracownia architektoniczna Jaspers & Eyers. Wieżowiec będzie mieć podwójną szklaną fasadę, której tafle mają wznosić się nawet ponad ostatnim piętrem. Będzie przez to przypominać otuloną długim płaszczem ze sterczącym nad głową kołnierzem Złą Królową z filmu o Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach. Biurowiec ma być gotowy pod koniec 2011 r.

Po obu bokach wieżowca staną dwa niższe przeszklone budynki, również biurowce – czytamy dalej. Wieża pomieści ok. 60 tys. m kw. biur, w niższych znajdzie się kolejne 40 tys. W przeciwległym narożniku u zbiegu ul. Wroniej i Grzybowskiej powstanie 160-metrowy apartamentowiec. Pomiędzy wieżami pojawi się pieszy plac.

Budynek stanie na działce kupionej przez Ghelamco dwa lata temu od syndyka Wojskowych Zakładów Graficznych. Jak przypomina Gazeta, za dwuhektarowy teren pomiędzy ul. Grzybowską, Wronią, Łucką i Towarową firma zapłaciła astronomiczną wówczas kwotę 85 mln zł.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 17.04.2008 | 2008-04-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdziałki na sprzedażkamienice poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Chełmskilokale użytkowe na wynajem powiat Legnickidomy na wynajem gmina Cewicemieszkania na wynajem gmina Mierzęcicemieszkania na wynajem w Kolankowiedomy na wynajem w Sadłowo-Rumunkidomy na sprzedaż w Krynicach

Deweloperzy

);