Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wieżowiec mający 54 piętra nad Wisłą?

2009-08-07

Wieżowiec mający 54 piętra nad Wisłą?

Właściciel działki w okolicach mostu Poniatowskiego rozważa możliwość wybudowania w tym miejscu 200-metrowego wieżowca.

Właściciel działki w okolicach mostu Poniatowskiego rozważa możliwość wybudowania w tym miejscu 200-metrowego wieżowca (54 piętra) – informuje serwis „Gazeta.pl”. Mowa jest dokładnie o terenie między ślimakami mostu Poniatowskiego a mostem Średnicowym, gdzie obecnie znajdują się korty tenisowe. Właściciel tego terenu zgłosił taką propozycję do stołecznego ratusza.
 
Autorem koncepcji architektonicznej jest Andrzej Winnicki (wraz z pracownią A-M-P Studio z Piaseczna). Miałyby to być dwie bryły różnej szerokości. Z propozycją łączy się pomysł położenia w okolicy pieszej kładki przez Wisłę i powiązania z północną estakadą mostu Poniatowskiego dwóch wąskich uliczek. Byłby to budynek niemal tak wysoki jak Pałac Kultury (231 m). Jak podaje serwis internetowy gazety, zdaniem urbanistów pomysł jest absurdalny. 
 
Prezes warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich uważa, iż tereny nad Wisłą powinny być przeznaczone na zieleń i usługi publiczne. Podobnie architekci – twierdzą oni, że pomysł taki ingerowałby w postać Starego Miasta jako miejsca chronionego przez UNESCO, informuje „Gazeta.pl”.

Źródło: „Gazeta.pl”, 31.07.2009 r. | 2009-08-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażdomy na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Złotoryjskidomy na sprzedaż powiat Kwidzyńskidomy na sprzedaż gmina Uścimówmieszkania na sprzedaż gmina Zabórdomy na wynajem w Kącikachdomy na sprzedaż w Karlewiemieszkania na wynajem w Wołowych Lasach

Deweloperzy

);