Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wieści z amerykańskiego rynku rozczarowały inwestorów

2009-05-20

Wieści z amerykańskiego rynku rozczarowały inwestorów

Rynek nieruchomości rozczarował inwestorów, którzy mieli nadzieję, że gospodarka wychodzi z recesji.

Rynek nieruchomości rozczarował inwestorów, którzy mieli nadzieję, że gospodarka wychodzi z recesji – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Departament Handlu USA podał, że w zeszłym miesiącu rozpoczęto aż o 12,8 proc. mniej budów niż w marcu – podaje dziennik. Pozwolenia na budowę spadły zaś o 3,3 proc., do 494 tys. To najgorszy wynik od 1960 r. W porównaniu z poprzednim rokiem wskaźnik spadł 50 proc. Dane z USA wywołały natychmiastową przecenę na giełdach. WIG20 zaczął oddalać się od 1900 pkt – dodaje dziennik.

Amerykańska gospodarka pogrążona jest w recesji od grudnia 2007 r. – przypomina Gazeta. W I kw. tego roku PKB spadł aż 6,1 proc. w I kw., co przekroczyło najczarniejsze oczekiwania ekonomistów. Wiele wskazuje, że to najdłuższa recesja od Wielkiego Kryzysu w latach 30. poprzedniego wieku. W IV kw. zeszłego PKB spadło aż 6,3 proc.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 19.05.2009 | 2009-05-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat Limanowskidomy na sprzedaż powiat Łaskimieszkania na sprzedaż gmina Gołuchówdomy na wynajem gmina Przeroślmieszkania na wynajem w Wawrzęcicachmieszkania na wynajem w Huciskumieszkania na wynajem w Gnojnie

Deweloperzy

);