Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiemy, w którym mieście żyje się najlepiej

Magdalena Hojniak | 2018-09-13

Wiemy, w którym mieście żyje się najlepiej

Jakość życia w polskich miastach zweryfikowali eksperci z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, a także dziennikarze „Polityki".

Naukowcy poddali ocenie to, jak Polakom żyje się w ich miastach. Wyłoniono te ośrodki metropolitarne, w których jakość życia jest na najwyższym poziomie. W czołówce uplasowały się Sopot, Warszawa oraz Kraków.

Analizie poddano wiele czynników wpływających na standard ośrodków miejskich, a każde z uwzględnionych miast weryfikowano pod kątem 10 kategorii. Analitycy sprawdzali, jak dane miasto funkcjonuje w zakresie dostępności mieszkań i ich cen, pracy czy komunikacji. Uwzględniono również strefy zieleni, zaangażowanie społeczne mieszkańców oraz bezpieczeństwo – zarówno drogowe, jak i przestępczość w ujęciu ogólnym wraz z jej wykrywalnością. Istotne w badaniu okazały się również kwestie tj. edukacja, czyli wyniki uczniów, procent absolwentów szkół wyższych, a także zdrowie i działania podejmowane przez samorządy.

Choć Sopot, Warszawa i Kraków zajęły podium rankingu, nie w każdej kategorii mogą pochwalić się najlepszymi wynikami. Biorąc pod uwagę np. aspekty mieszkaniowe, metropolie te zajmują jedne z ostatnich miejsc, ponieważ tak opłaty za mieszkania, jak i ceny nieruchomości są tutaj najwyższe.

Pierwszą dziesiątkę Rankingu jakości życia w polskich miastach zamykają Poznań, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Opole, Gdynia oraz Olsztyn.  

Źródło: Portalsamorządowy.pl | 2018-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (2)

mieszkanka wsi ⋅ 18-09-2018 | 08:01

Warszawa wygląda już jak prawdziwa metropolia, bardzo dużo się zmieniła....ładnie wygląda.

Pan Zdzicho ⋅ 17-09-2018 | 21:56

A Elblàg na którym miejscu? Umieram z ciekawości,bo bym wtedy zadał parę pytań włodażom

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Domy Piltza 16
Oaza Bronowice
Budynek mieszkalny przy ul....
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Sand Hotel ****
Enklawa Białowieska

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Domy Piltza 16

Kraków, Dębniki, ul. dr. J. Piltza 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupieniadomy na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Krasnostawskidomy na wynajem powiat Lidzbarskimieszkania na wynajem gmina Działoszycedomy na sprzedaż gmina Koronowomieszkania na sprzedaż w Woźnicznejdomy na wynajem w Piaskach Szlacheckichmieszkania na wynajem w Niebylcu

Deweloperzy