Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiemy, w którym mieście żyje się najlepiej

Magdalena Hojniak | 2018-09-13

Wiemy, w którym mieście żyje się najlepiej

Jakość życia w polskich miastach zweryfikowali eksperci z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, a także dziennikarze „Polityki".

Naukowcy poddali ocenie to, jak Polakom żyje się w ich miastach. Wyłoniono te ośrodki metropolitarne, w których jakość życia jest na najwyższym poziomie. W czołówce uplasowały się Sopot, Warszawa oraz Kraków.

Analizie poddano wiele czynników wpływających na standard ośrodków miejskich, a każde z uwzględnionych miast weryfikowano pod kątem 10 kategorii. Analitycy sprawdzali, jak dane miasto funkcjonuje w zakresie dostępności mieszkań i ich cen, pracy czy komunikacji. Uwzględniono również strefy zieleni, zaangażowanie społeczne mieszkańców oraz bezpieczeństwo – zarówno drogowe, jak i przestępczość w ujęciu ogólnym wraz z jej wykrywalnością. Istotne w badaniu okazały się również kwestie tj. edukacja, czyli wyniki uczniów, procent absolwentów szkół wyższych, a także zdrowie i działania podejmowane przez samorządy.

Choć Sopot, Warszawa i Kraków zajęły podium rankingu, nie w każdej kategorii mogą pochwalić się najlepszymi wynikami. Biorąc pod uwagę np. aspekty mieszkaniowe, metropolie te zajmują jedne z ostatnich miejsc, ponieważ tak opłaty za mieszkania, jak i ceny nieruchomości są tutaj najwyższe.

Pierwszą dziesiątkę Rankingu jakości życia w polskich miastach zamykają Poznań, Rzeszów, Gdańsk, Wrocław, Opole, Gdynia oraz Olsztyn.  

Źródło: Portalsamorządowy.pl | 2018-09-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (3)

Nick ⋅ 01-10-2018 | 22:48

Lubię czytać artykuły pani Magdaleny

mieszkanka wsi ⋅ 18-09-2018 | 08:01

Warszawa wygląda już jak prawdziwa metropolia, bardzo dużo się zmieniła....ładnie wygląda.

Pan Zdzicho ⋅ 17-09-2018 | 21:56

A Elblàg na którym miejscu? Umieram z ciekawości,bo bym wtedy zadał parę pytań włodażom

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Lwóweckilokale użytkowe na wynajem powiat Biłgorajskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Godówlokale użytkowe na wynajem gmina Żmudźmieszkania na wynajem w Bolesławiecu Leśnymdomy na wynajem w Kawęczyniemieszkania na wynajem w Grabniku

Deweloperzy

);