Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wielkie uwłaszczenie na gruntach w stolicy

2006-07-25

Wielkie uwłaszczenie na gruntach w stolicy

Setki tysięcy warszawiaków mogą zacząć się starać o przejmowanie na własność działek pod swoimi domami. Potrwa to wprawdzie kilka lat, ale będzie o wiele tańsze niż do tej pory.

Setki tysięcy warszawiaków mogą zacząć się starać o przejmowanie na własność działek pod swoimi domami. Potrwa to wprawdzie kilka lat, ale będzie o wiele tańsze niż do tej pory – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W ratuszu już szykują się na przyjęcie lawiny podań od mieszkańców. Do końca tego tygodnia wojewoda musi jeszcze tylko opublikować uchwałę Rady Warszawy z 22 czerwca, dzięki której przyznanie własności gruntu potanieje nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z takim podaniem może wystąpić co najmniej 240 tys. osób!

Uwłaszczenie na gruntach to sukces właścicieli domów, którzy teraz staną się także właścicielami gruntów pod nimi – informuje GW. Do tej pory mieli je w użytkowaniu wieczystym od gminy, zazwyczaj na 99 lat.

Dotąd przekształcenie tego użytkowania w pełną własność kosztowało ich kilkadziesiąt tysięcy złotych – czytamy dalej. Po wielu latach starań i pikiet wymusili na radnych nowy upust - 60 proc. i 1 proc. za każdy rok użytkowania działki. Maksymalnie można dostać 95 proc. rabatu. Dzięki temu opłata jest o wiele mniejsza. Upust obejmuje tylko właścicieli domów oraz spółdzielni mieszkaniowych i to pod warunkiem, że przejmują grunty samorządowe.

Wnioski będą przyjmowane do końca 2012 r.

Źródło: Małgorzata Zubik, Mariusz Jałoszewski, „Gazeta Wyborcza”, 24-07-2006 | 2006-07-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniakamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy na sprzedaż powiat Poznańskimieszkania na sprzedaż powiat Nowotomyskimieszkania na wynajem gmina Jeżowedomy na sprzedaż gmina Kutnomieszkania na wynajem w Gorajec-Zastawiedomy na wynajem w Gozdachdomy na wynajem w Julianowie

Deweloperzy

);