Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wielkie uwłaszczenie na gruntach w stolicy

2006-07-25

Wielkie uwłaszczenie na gruntach w stolicy

Setki tysięcy warszawiaków mogą zacząć się starać o przejmowanie na własność działek pod swoimi domami. Potrwa to wprawdzie kilka lat, ale będzie o wiele tańsze niż do tej pory.

Setki tysięcy warszawiaków mogą zacząć się starać o przejmowanie na własność działek pod swoimi domami. Potrwa to wprawdzie kilka lat, ale będzie o wiele tańsze niż do tej pory – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W ratuszu już szykują się na przyjęcie lawiny podań od mieszkańców. Do końca tego tygodnia wojewoda musi jeszcze tylko opublikować uchwałę Rady Warszawy z 22 czerwca, dzięki której przyznanie własności gruntu potanieje nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Z takim podaniem może wystąpić co najmniej 240 tys. osób!

Uwłaszczenie na gruntach to sukces właścicieli domów, którzy teraz staną się także właścicielami gruntów pod nimi – informuje GW. Do tej pory mieli je w użytkowaniu wieczystym od gminy, zazwyczaj na 99 lat.

Dotąd przekształcenie tego użytkowania w pełną własność kosztowało ich kilkadziesiąt tysięcy złotych – czytamy dalej. Po wielu latach starań i pikiet wymusili na radnych nowy upust - 60 proc. i 1 proc. za każdy rok użytkowania działki. Maksymalnie można dostać 95 proc. rabatu. Dzięki temu opłata jest o wiele mniejsza. Upust obejmuje tylko właścicieli domów oraz spółdzielni mieszkaniowych i to pod warunkiem, że przejmują grunty samorządowe.

Wnioski będą przyjmowane do końca 2012 r.

Źródło: Małgorzata Zubik, Mariusz Jałoszewski, „Gazeta Wyborcza”, 24-07-2006 | 2006-07-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Gdańskidomy na wynajem powiat Lubaczowskimieszkania na wynajem gmina Głowaczówlokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Opolemieszkania na wynajem w Piaskowcumieszkania na sprzedaż w Chomętowiemieszkania na wynajem w Wólce Terechowskiej

Deweloperzy

);