Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wielkie burzenie w stolicy

2008-01-04

Wielkie burzenie w stolicy

Znika kolejna wielka fabryka z czasów PRL-u. U zbiegu Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia trwa wielkie burzenie.

Znika kolejna wielka fabryka z czasów PRL-u. U zbiegu Kasprzaka i al. Prymasa Tysiąclecia trwa wielkie burzenie – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Zajmujące niegdyś ponad osiem hektarów ogromne hale jakby zapadły się pod ziemię. Gdyby nie rumowisko, można by uznać, że nigdy tu ich nie było. Przetrwał jedynie biurowiec. Jak informuje Gazeta, właściciel tego terenu, firma VIS Inwestycje, nie podjął ostatecznej decyzji co do przyszłego charakteru zabudowy tego miejsca. Powstający projekt planu miejscowego przewiduje budowę osiedla mieszkaniowego na ponad 2 tys. mieszkań. Jednak władze firmy nie zdecydowały, czy będą poszukiwały kupca na część udziałów, czy same wybudują osiedle.

Jest to zapowiedź fundamentalnej zmiany kolejnego poprzemysłowego terenu na Woli. Wcześniej stało się tak np. z dawnymi zakładami Kasprzaka między Karolkową a Skierniewicką przekształconymi w latach 90. w biurowce czy fabryką Waryńskiego zburzoną rok temu. Ostały się jeszcze budynki po zakładach Róży Luksemburg przy Grzybowskiej i Polfa u zbiegu ul. Kasprzaka i Karolkowej. Te tereny na planie Warszawy zaznaczane są na fioletowo jako teren przemysłowy. Teraz mają szanse stać się częścią żywego miasta – czytamy dalej.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 03.01.2008 | 2008-01-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażkamienice na zamianęhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Koneckimieszkania na wynajem powiat M. Grudziądzlokale użytkowe na wynajem gmina Gidlelokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowa Rudamieszkania na sprzedaż w Koloniidomy na sprzedaż w Cybincedomy na wynajem w Uściążu

Deweloperzy

);