Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wielki głód - wysokie ceny

2006-11-06

Wielki głód - wysokie ceny

nieprzerwanie, z miesiąca na miesiąc ceny za nowe mieszkania rosną, nawet w małych miastach Polski. Najwyższe stawki deweloperzy mają w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.

Jak czytamy w "Rzeczpospolitej", nieprzerwanie z miesiąca na miesiąc ceny za nowe mieszkania rosną, nawet w małych miastach Polski. Najwyższe stawki deweloperzy mają w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. W wakacje wprawdzie tempo wzrostu cen mieszkań nieco osłabło, jednak wrzesień udowodnił, że była to chwilowa przerwa, bowiem nowe M we wrześniu podrożały średnio o ok. 7 proc. w porównaniu z ofertami sierpniowymi.

Jak wyjaśnia sytuację "Rzeczpospolita", stawki mieszkań w Polsce będą się wyrównywały z tymi, jakie obowiązują w Unii. Poza tym ciągle podaż jest zbyt mała w stosunku do popytu. Do tego nadal rośnie zainteresowanie mieszkaniami ze strony inwestorów zagranicznych i lokalnych. Deweloperzy nie są więc w stanie zaoferować tak wielu mieszkań, aby zrównoważyć popyt i podaż. Z drugiej strony, dynamiczny wzrost cen powoduje również, że klienci coraz częściej nie mogą kupić takiego mieszkania, o jakim marzą, ze względów finansowych. Dlatego też są w stanie zaakceptować coraz częściej większą intensywność zabudowy czy wysokość budynków, większą liczbę mieszkań na piętrze, jak również mniej korzystne warunki zawierania umów.

Najbardziej rozwiniętym rynkiem mieszkaniowym pozostaje nieustannie Warszawa. Dużo buduje się też w w Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. W tych miastach "Rzeczpospolita" przewiduje dalszy wzrost cen. Jednocześnie rozszerza się krąg miast, w których rynek mieszkaniowy rozwija się w sposób dynamiczny, czego przejawem jest wzrost cen. Do takich rynków zaliczyć można m.in.: Bydgoszcz, Toruń czy Rzeszów.

Źródło: "Rzeczpospolita", 30.10.2006 | 2006-11-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażmieszkania do kupieniagaraże na wynajemdomy na sprzedaż powiat Włocławskimieszkania na wynajem powiat Łobeskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Wysokie Mazowieckiemieszkania na sprzedaż gmina Ćmielówdomy na wynajem w Brzeźnicydomy na sprzedaż w Zakrzewkumieszkania na sprzedaż w Przysiekach

Deweloperzy

);