Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Większy teren pod inwestycje w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

2006-04-10

Większy teren pod inwestycje w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Dzięki przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych obszar krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) zostanie najprawdopodobniej powiększony.

Dzięki przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki nowelizacji ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych obszar krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE) zostanie najprawdopodobniej powiększony. Resort opracował projekt ustawy, w którym znalazło się wiele zapisów mających zachęcić inwestorów do inwestowania na obszarach specjalnych stref ekonomicznych. Zakłada on m.in. skrócenie procedur, zwolnienie z części opłat oraz ułatwienie procesu wchodzenia inwestorów do stref. Przede wszystkim jednak nowelizacja przewiduje zwiększenie dopuszczalnego łącznego obszaru specjalnych stref ekonomicznych do 12 tys. ha bez określenia warunku wielkości inwestycji i zatrudnienia. Spośród innych najistotniejszych zmian należy wymienić m.in. skrócenie procedury uzyskiwania przez inwestora pozwolenia na budowę infrastruktury na terenie SSE (poprzez zlikwidowanie obowiązku sporządzania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko) oraz zwolnienie przedsiębiorców inwestujących w SSE z obowiązku wnoszenia opłaty adiacenckiej, tj. opłaty z tytułu uczestnictwa w kosztach budowy uzbrojenia terenu.

Obecnie obszar krakowskiej SSE jest wykorzystany prawie w 80 proc. Wkrótce – jak podkreślają przedstawicie Krakowskiego Parku Technologicznego, administrującego SSE – zabraknie wolnego miejsca pod kolejne inwestycje. Nie wiadomo jeszcze, o ile będzie można powiększyć krakowską strefę – decyzję w tej sprawie podejmie rząd, gdy pojawi się firma zainteresowana inwestycją. Przy rozdzielaniu puli obszarów dla poszczególnych SSE będzie brany pod uwagę stopień dotychczasowego wykorzystania terenów. Krakowska SSE ma szanse na spore zwiększenie powierzchni, gdyż ma wysoki poziom wykorzystania terenu. Krakowski Park Technologiczny poszukuje obecnie terenów, które można by przeznaczyć pod obszar strefy.

Źródło: | 2006-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażlokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Żagańskidomy na wynajem powiat Malborskimieszkania na sprzedaż gmina Zagórówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Liniewomieszkania na sprzedaż w Sieniawiemieszkania na sprzedaż w Kosiorkachmieszkania na wynajem w Pakułach

Deweloperzy

);