Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej oddanych mieszkań w lipcu

2009-09-03

Więcej oddanych mieszkań w lipcu

Lipiec przyniósł 12-proc. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z czerwcem bieżącego roku.

Jak podaje GUS, lipiec przyniósł 12-proc. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z czerwcem bieżącego roku. W sumie w lipcu oddano 13,8 tys. lokali, z czego 39,5 proc. stanowiły mieszkania zrealizowane przez indywidualnych inwestorów, a ponad połowę (51,4 proc.) – mieszkania wybudowane na sprzedaż lub pod wynajem.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem najlepszy wynik odnotowano w przypadku budownictwa zakładowego, komunalnego i społeczno-czynszowego, gdzie liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła aż o 146 proc.. Wzrost, choć bardzo mały, nastąpił również w budownictwie indywidualnym – o 1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Umiarkowany wzrost na poziomie 21 proc. odnotowano w segmencie mieszkań spółdzielczych. Jeśli wziąć pod uwagę wyniki od początku tego roku, to w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła o 7 proc. i wyniosła w sumie 89,8 tys.
 
 

Źródło: KRN.pl | 2009-09-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęgaraże na sprzedażdziałki na wynajemmieszkania na wynajem powiat Legionowskilokale użytkowe na wynajem powiat Gostynińskimieszkania na wynajem gmina Kłobucklokale użytkowe na sprzedaż gmina Łaskdomy na sprzedaż w Albinowie Dużymmieszkania na sprzedaż w Bukowiniemieszkania na wynajem w Sochocinie

Deweloperzy

);