Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej oddanych mieszkań w lipcu

2009-09-03

Więcej oddanych mieszkań w lipcu

Lipiec przyniósł 12-proc. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z czerwcem bieżącego roku.

Jak podaje GUS, lipiec przyniósł 12-proc. wzrost liczby mieszkań oddanych do użytku w porównaniu z czerwcem bieżącego roku. W sumie w lipcu oddano 13,8 tys. lokali, z czego 39,5 proc. stanowiły mieszkania zrealizowane przez indywidualnych inwestorów, a ponad połowę (51,4 proc.) – mieszkania wybudowane na sprzedaż lub pod wynajem.

W porównaniu z ubiegłym miesiącem najlepszy wynik odnotowano w przypadku budownictwa zakładowego, komunalnego i społeczno-czynszowego, gdzie liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła aż o 146 proc.. Wzrost, choć bardzo mały, nastąpił również w budownictwie indywidualnym – o 1 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Umiarkowany wzrost na poziomie 21 proc. odnotowano w segmencie mieszkań spółdzielczych. Jeśli wziąć pod uwagę wyniki od początku tego roku, to w porównaniu z analogicznym okresem 2008 r. liczba mieszkań oddanych do użytkowania wzrosła o 7 proc. i wyniosła w sumie 89,8 tys.
 
 

Źródło: KRN.pl | 2009-09-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażhale i magazyny na wynajemdziałki na sprzedażdomy na wynajem powiat Tarnogórskimieszkania na wynajem powiat Grójeckimieszkania na sprzedaż gmina Czarnamieszkania na sprzedaż gmina Gryficemieszkania na wynajem w Balincedomy na wynajem w Niedźwiedzidomy na wynajem w Wólce Zychowej

Deweloperzy

);