Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej kredytów hipotecznych z dopłatą?

2007-07-24

Więcej kredytów hipotecznych z dopłatą?

O 30 proc. zwiększyła się górna granica cen mieszkań i domów jednorodzinnych, na które można otrzymać kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek. W dalszym ciągu będą dotyczyły tylko mieszkań nie większych niż 75 m kw. i domów do 140 m kw.

O 30 proc. zwiększyła się górna granica cen mieszkań i domów jednorodzinnych, na które można otrzymać kredyty z państwowymi dopłatami do odsetek. W dalszym ciągu będą dotyczyły tylko mieszkań nie większych niż 75 m kw. i domów do 140 m kw. – podaje „Gazeta Prawna”.

Zgodnie z podpisaną przez Prezydenta nowelizacją ustawy z dnia 15 czerwca 2007 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania (Dz.U. nr 183, poz. 1354) o 30 proc. zostały podniesione limity cenowe – czytamy. Obecnie, by uzyskać taką dopłatę do kredytu zaciąganego na kupno mieszkania, 1 m kw. lokalu nabywanego w Warszawie nie może być droższy niż 6,3 tys. zł, w Krakowie – 3,9 tys. zł, w Poznaniu – 4,6 tys. zł, we Wrocławiu – 3,8 tys. zł, w Łodzi – 3,8 tys. zł, a w Katowicach – 4,20 tys. zł (ceny w zaokrągleniu).

Pozostałe warunki nie uległy zmianie: kredyt z dopłatą Państwa do odsetek mogą więc otrzymać małżonkowie lub osoby samotnie wychowujące dzieci, przy czym nie mogą oni być w dniu podpisania umowy właścicielem, współwłaścicielem lub najemcą mieszkania, a także posiadać spółdzielczego (własnościowego lub lokatorskiego) prawa do lokalu. Państwo dopłaca 50 proc. odsetek od kredytu przez 8 lat. Powierzchnia nabywanego mieszkania nie może przekroczyć 75 m kw., a domu – 140 m kw., a dopłaty przysługują do części powierzchni nieruchomości (do 50 m kw. lokalu i 70 m kw. domu). Preferencyjny kredyt może też być przeznaczony na dokończenie budowy domu jednorodzinnego, wykonanie nadbudowy lub przebudowy budynku mieszkalnego, adaptację budynku lub lokalu o innym przeznaczeniu na cele mieszkalne.

Obecnie – jak podaje „Rzeczpospolita” – kredytu z dopłatą udziela 6 banków: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa, Gospodarczy Bank Wielkopolski, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Pocztowy i Bank Polska Kasa Opieki.

Więcej w „Rzeczpospolitej".

Źródło: Adam Makosz, „Gazeta Prawna” 24.07.2007 | 2007-07-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajeminne nieruchomości na zamianęmieszkania na sprzedaż powiat Koneckilokale użytkowe na wynajem powiat Rybnickidomy na sprzedaż gmina Zagnańskmieszkania na wynajem gmina Miękiniadomy na wynajem w Budy-Kozłówcedomy na sprzedaż w Starczówkudomy na wynajem w Józefkowie

Deweloperzy

);