Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej gruntów dla programu Mieszkanie Plus

Adrianna Szydło | 2019-06-17

Więcej gruntów dla programu Mieszkanie Plus
Mieszkanie Plus z nowymi gruntami

Na potrzeby programu Mieszkanie Plus ma być dostępnych więcej gruntów. Przekażą je spółki Skarbu Państwa.

Sejm przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości, zgłoszone przez Senat. Ustawa z naniesionymi zmianami zostanie przekazana teraz prezydentowi RP. W nowej postaci zakłada ona, że na potrzeby programu Mieszkanie Plus trafi więcej gruntów.

Udostępnić je mają spółki, które posiadają 100 proc. udział Skarbu Państwa oraz instytuty badawcze. W sumie prawie 150 instytucji i przedsiębiorstw przekaże swoje zasoby pod budownictwo mieszkaniowe. O tym, czy zostaną wykorzystane, zdecydują czynniki tj. dogodny dostęp do infrastruktury czy odpowiednia wielkość. W zamian za to spółkom będzie wypłacone odpowiednie wynagrodzenie, adekwatne do aktualnej ceny na rynku nieruchomości. 90 proc. ceny rynkowej trafi natomiast do państwowych osób prawnych, takich jak Agencja Mienia Wojskowego czy Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Na mocy nowych przepisów KZN będzie miał możliwość wybudowania mieszkań w oparciu o sposób partnerstwa publiczno-prywatnego oraz zawierać spółki z przedsiębiorcami zajmującymi się budową mieszkań.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wyjaśnia także, że Lasy Państwowe zostaną wyłączone z obowiązku przekazania działek na rzecz Krajowego Zasobu Nieruchomości.

 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-06-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat Kieleckidomy na wynajem powiat Inowrocławskidomy na wynajem gmina Dobramieszkania na wynajem gmina Kołodomy na wynajem w Kiełpinachmieszkania na wynajem w Małociniedomy na sprzedaż w Szypry

Deweloperzy

);