Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Więcej działek pod zabudowę

2018-03-14

Więcej działek pod zabudowę

Po odrolnieniu miejskich nieruchomości, na przekształconych działkach będą mogły powstawać mieszkania.

Rada Mieszkalnictwa podjęła problem niedoboru gruntów, na których można byłoby budować „Mieszkania Plus”. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński zaznaczył, że wiele miast dysponuje działkami z potencjałem na grunty nadające się pod zabudowę mieszkaniową. Jak się okazuje, w granicach administracyjnych miast ok. 920 tys. ha zajmują użytki rolne, które po przekształceniu przeszłyby w działki budowlane, a to pozwoliłoby na realizację tysiąca mieszkań w ramach programu „Mieszkanie Plus”. W ujęciu procentowym tego typu tereny stanowią 42 proc. powierzchni miast, o czym pisze Polskie Radio.

Aby tereny mogły zostać wykorzystane pod inwestycje mieszkaniowe, musiałyby przejść proces odrolnienia. Kwieciński podkreślił, że tego typu informacje zebrano w związku z opracowywaniem specustawy, która ma się przyczynić do przyspieszenia procesu inwestycyjno-budowlanego, dzięki uproszczeniu procedur biurokratycznych.

W wypowiedzi udzielonej dla PAP minister powiedział, że w trakcie posiedzenia Rady omówiono również zastosowanie nowoczesnych technologii, pozwalających na wykorzystanie leśnego potencjału Polski poprzez poprzez włączenie budownictwa drewnianego w działania związane z rozwojem mieszkalnictwa. Oprócz tego nadal toczą się dyskusje na temat dopłat państwa do czynszów dla najuboższych najemców „Mieszkania Plus”.
 

Źródło: Polskie Radio | 2018-03-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.9

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Willa Słowicza
Apartamenty Lema
Budynek mieszkalny przy ul....
Sand Hotel ****
Wynajem pomieszczeń biurowych...
Oaza Bronowice
CHE162PI47

Willa Słowicza

Kraków, Bronowice, ul. W. E.... 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Budynek mieszkalny przy ul....

Kraków, Krowodrza, ul. Kazimierza... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Wynajem pomieszczeń biurowych...

Opole, ul. Głogowska 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże do kupieniainne nieruchomości na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Międzychodzkidomy na sprzedaż powiat M. Tychymieszkania na wynajem gmina Suwałkidomy na sprzedaż gmina Sępopolmieszkania na sprzedaż w Kopankachmieszkania na wynajem w Kaszubiedomy na wynajem w Mogilnie

Deweloperzy