Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wiadukt zdrożał

2011-07-17

Wiadukt zdrożał

Okoliczności budowy wiaduktu na ul. Ozimskiej spowodowały wzrost kosztów projektu. Nie uwzględniono bliskości torowiska.

Budowa wiaduktu na ulicy Ozimskiej jest największą tegoroczną inwestycją Opola. Trwa od marca 2010 r. Niedawno okazało się, że projekt zdrożał o około 1,4 mln zł. Obecnie jego wartość szacuje się na blisko 25,4 mln zł.

Jako powód wyższych kosztów wykonawcy podają konieczność zmiany sposobu montażu konstrukcji. Wiadukt powstaje nad torami kolejowymi, a instalacja niektórych konstrukcji wymagałaby wyłączenia prądu nawet na kilka miesięcy. W konsekwencji pociągi musiałyby korzystać z lokomotyw spalinowych, co naraziłoby PKP na straty oceniane na 7 mln zł. Dlatego też postanowiono zmienić sposób montażu wiaduktu. Zaistniałe problemy zostały sklasyfikowane jako prace dodatkowe, dlatego nie uwzględniono ich podczas projektowania wiaduktu.

Miasto nie chce się zgodzić na kolejne dodatkowe koszty, które sygnalizuje wykonawca. W tym tygodniu przedstawił on konieczność dopłaty kolejnych 600 tys. zł. Radni miasta oznajmili, że chcieliby, aby prokuratura oraz CBA zbadały przebieg budowy wiaduktu.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Bełchatowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Bolesławieckimieszkania na wynajem gmina Sławnomieszkania na wynajem gmina Łąckomieszkania na wynajem w Brzezincedomy na wynajem w Stefanowiedomy na wynajem w Krzyżu

Deweloperzy

);