Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Węgiel musi mieć potwierdzoną jakość

Magdalena Hojniak | 2018-11-08

Węgiel musi mieć potwierdzoną jakość

Od kilku dni paliwa dopuszczone do sprzedaży muszą mieć potwierdzenie jakości, a przy zakupie klient dostanie informację o ich parametrach.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra energii kupując węgiel, klient będzie miał dostęp do informacji na temat parametrów świadczących o jakości nabywanego paliwa. Od 4 listopada przeznaczony do sprzedaży węgiel musi spełniać wymagania jakościowe. Przepis ma położyć kres obrotowi węgla niespełniającego stosownych norm jakościowych.

Ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw wprowadziła zakaz stosowania mułów węglowych oraz flotokoncentratów. Nie mogą być one również składową pozostałych paliw. Obostrzenia objęły także niskokaloryczny węgiel o dużej zawartości popiołu, siarki i znacznej wilgotności. Dodatkowo minister energii co 2 lata będzie przeprowadzał kontrolę obowiązujących norm jakości. Jej wyniki będą podstawą do wprowadzenia dalszych restrykcji w tym zakresie. Co więcej, węgiel brunatny legalnie będzie można kupić tylko do 1 czerwca 2020 r. Po tej dacie w sprzedaży znajdzie się wyłącznie węgiel przetworzony termicznie.

Jeśli Inspekcja Handlowa wykaże, że sprzedawca posiada w swoim asortymencie paliwo o nieodpowiednich parametrach, może zapłacić karę w wysokości od 50 do 500 tys. zł, a nawet zostać pozbawiony wolności do 3 lat. Z kolei za nieudostępnienie kupującemu świadectwa jakości grozi grzywna od 10 do 100 tys. zł. 

Źródło: KRN.pl | 2018-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Osiedle Lawendowa 3
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Oaza Bronowice
Sand Hotel ****
Enklawa Białowieska
Działka inwestycyjna

Osiedle Lawendowa 3

Zielonki, ul. Lawendowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Enklawa Białowieska

Nieznany Bór 

Działka inwestycyjna

Kraków, Dębniki, ul. F. Pokutyńskiego 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęhale i magazyny na wynajemgaraże do kupieniadomy na wynajem powiat M. Koninlokale użytkowe na wynajem powiat Łukowskidomy na wynajem gmina Lubniewicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Iłżamieszkania na wynajem w Sosnowa-Dębowejmieszkania na sprzedaż w Ludwinowiedomy na sprzedaż w Starych Suskach

Deweloperzy