Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Węgiel musi mieć potwierdzoną jakość

Magdalena Hojniak | 2018-11-08

Węgiel musi mieć potwierdzoną jakość

Od kilku dni paliwa dopuszczone do sprzedaży muszą mieć potwierdzenie jakości, a przy zakupie klient dostanie informację o ich parametrach.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra energii kupując węgiel, klient będzie miał dostęp do informacji na temat parametrów świadczących o jakości nabywanego paliwa. Od 4 listopada przeznaczony do sprzedaży węgiel musi spełniać wymagania jakościowe. Przepis ma położyć kres obrotowi węgla niespełniającego stosownych norm jakościowych.

Ustawa o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw wprowadziła zakaz stosowania mułów węglowych oraz flotokoncentratów. Nie mogą być one również składową pozostałych paliw. Obostrzenia objęły także niskokaloryczny węgiel o dużej zawartości popiołu, siarki i znacznej wilgotności. Dodatkowo minister energii co 2 lata będzie przeprowadzał kontrolę obowiązujących norm jakości. Jej wyniki będą podstawą do wprowadzenia dalszych restrykcji w tym zakresie. Co więcej, węgiel brunatny legalnie będzie można kupić tylko do 1 czerwca 2020 r. Po tej dacie w sprzedaży znajdzie się wyłącznie węgiel przetworzony termicznie.

Jeśli Inspekcja Handlowa wykaże, że sprzedawca posiada w swoim asortymencie paliwo o nieodpowiednich parametrach, może zapłacić karę w wysokości od 50 do 500 tys. zł, a nawet zostać pozbawiony wolności do 3 lat. Z kolei za nieudostępnienie kupującemu świadectwa jakości grozi grzywna od 10 do 100 tys. zł. 

Źródło: KRN.pl | 2018-11-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Inwestycja Cieślewskiego 7A
Sand Hotel ****

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażdziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Lubelskidomy na wynajem powiat Krasnostawskimieszkania na sprzedaż gmina Drwiniadomy na sprzedaż gmina Wysokie Mazowieckiemieszkania na sprzedaż w Sosnowicydomy na wynajem w Błoniachdomy na wynajem w Jemielna

Deweloperzy

);