Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

We Wrocławiu powstanie Dolnośląski Park Innowacji i Nauki

2008-06-24

We Wrocławiu powstanie Dolnośląski Park Innowacji i Nauki

Przemysł motoryzacyjny, technologie informatyczne i przemysł związany z produkcją sprzętu AGD będą głównymi obszarami zainteresowania Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki (DPIN) S.A.

Przemysł motoryzacyjny, technologie informatyczne i przemysł związany z produkcją sprzętu AGD będą głównymi obszarami zainteresowania Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki (DPIN) S.A. – podaje PAP.

Celem utworzenia Parku jest „integracja działalności badawczo- naukowej z rozwojem przemysłu". Dzięki temu mali i średni przedsiębiorcy mają otrzymać m.in. możliwość profesjonalnego wsparcia przy realizacji innowacyjnych projektów badawczych oraz pośrednictwo w nawiązywaniu współpracy z uczelniami.

Kapitał założycielski spółki, jaki wniósł sejmik woj. dolnośląskiego, to 10 mln zł. Przedstawiciele Parku będą występowali także o dofinansowanie z programów unijnych, w tym z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Nie jest jeszcze znana lokalizacja Parku. Udziałowcami firmy mają być m.in. uczelnie oraz osoby prywatne. Docelowo w 2013 roku spółka ma zatrudniać około 200 osób.

Park będzie współpracował m.in. z Wrocławskim Centrum Badań EIT+, którego zainteresowania skupiają się wokół nanotechnologii, biotechnologii oraz na technologiach informatycznych i komunikacyjnych – czytamy dalej. Większościowym udziałowcem EIT+ jest gmina Wrocław. Pozostałymi udziałowcami są: Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Politechnika Wrocławska, Akademia Medyczna we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Wrocławski.

Źródło: PAP 11.06.2008 | 2008-06-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadomy do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Łobeskilokale użytkowe na wynajem powiat Legnickidomy na sprzedaż gmina Wysokie Mazowieckiemieszkania na sprzedaż gmina Karsindomy na sprzedaż w Podolemieszkania na sprzedaż w Raszewachmieszkania na sprzedaż w Turbii

Deweloperzy

);