Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wcześniejsza wpłata chroni przed wyższym VAT

2006-05-29

Wcześniejsza wpłata chroni przed wyższym VAT

Kto zawiera umowę na kupno mieszkania, musi wiedzieć, czy pozwala ona na zapłatę deweloperowi do końca 2007 r. Do tego czasu obowiązuje niższa stawka VAT.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, kto zawiera umowę na kupno mieszkania, musi wiedzieć, czy pozwala ona na zapłatę deweloperowi do końca 2007 r. Do tego czasu obowiązuje niższa stawka VAT. Według obecnego brzmienia ustawy o VAT, 7-proc. stawka na mieszkania obowiązuje tylko do końca 2007 r. Taki termin udało się bowiem wynegocjować przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Później obniżona stawka będzie dotyczyć tylko budownictwa społecznego, które nie zostało dotychczas zdefiniowane. W wypadku umów z deweloperem lub spółdzielnią mieszkaniową o wysokości zastosowanej stawki decyduje moment dokonania zapłaty. Oznacza to, że wpłaty dokonane do końca 2007 r. opodatkowane są 7-proc. stawką VAT. Obecnie trwają prace nad zdefiniowaniem pojęcia budownictwa społecznego. Ma być ono rozumiane bardzo szeroko. Zdecydowana większość transakcji dotyczących nowych lokali mieszkalnych po 31 grudnia 2007 r. nadal będzie więc opodatkowana 7-proc. stawką VAT. Warto jednak zadbać, aby umowa kredytowa umożliwiała dokonanie pełnej wpłaty przed 1 stycznia 2008 r. Przelew całej kwoty w tym terminie umożliwi skorzystanie z preferencyjnej stawki, nawet jeśli nie wprowadzono by do ustawy o VAT definicji budownictwa społecznego.

Źródło: „Rzeczpospolita” 26.05.2006 | 2006-05-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęgaraże do kupieniakamienice na wynajemdomy na wynajem powiat Strzeleckimieszkania na wynajem powiat Chodzieskimieszkania na wynajem gmina Widawadomy na sprzedaż gmina Przewornomieszkania na wynajem w Nowejmieszkania na sprzedaż w Jeziorkumieszkania na wynajem w Głodowie

Deweloperzy

);