Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wciąż za mało systemów kanalizacyjnych

2012-04-12

Wciąż za mało systemów kanalizacyjnych

W gminach, w których nie istnieją systemy wodno-kanalizacyjne znaczna część nieczystości odprowadzana jest wprost do środowiska.

W gminach, w których nie istnieją jeszcze systemy wodno-kanalizacyjne nieczystości odprowadzane są wprost do środowiska – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli, opublikowanego po obserwacjach prowadzonych w okresie od 1 stycznia 2009 r. do 31 marca 2011 r. w 6 jednostkach samorządu terytorialnego w województwie wielkopolskim.

W ocenie NIK uzasadnione jest podejrzenie, że istotna część ścieków z gospodarstw domowych niepodłączonych do systemów kanalizacji zbiorczej, gromadzących ścieki bytowe w przydomowych zbiornikach bezodpływowych nie jest dostarczana do punktów zlewnych i oczyszczalni, a trafia do środowiska powodując zagrożenie sanitarne i ekologiczne.

Mimo że w ostatnich latach  znacząco wzrosła liczba gospodarstw domowych korzystających z sieci kanalizacyjnych (na skutek realizacji Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych), to wciąż część mieszkańców Polski korzysta z instalacji sanitarnych (opartych na wykorzystaniu zbiorników bezodpływowych).

Źródło: KRN.pl | 2012-04-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Choszczeńskidomy na sprzedaż powiat Sandomierskilokale użytkowe na wynajem gmina Młodzieszynmieszkania na sprzedaż gmina Kobyłkadomy na sprzedaż w Rokitniemieszkania na sprzedaż w Mokrym Dworzedomy na wynajem w Rudce

Deweloperzy

);