Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Watykan nie pozwolił na sprzedaż Romy

2005-12-15

Watykan nie pozwolił na sprzedaż Romy

Prymas Józef Glemp nie otrzymał zgody Watykanu na sprzedaż miastu budynku, w którym mieści się warszawski teatr Roma.

Prymas Józef Glemp nie otrzymał zgody Watykanu na sprzedaż miastu budynku, w którym mieści się warszawski teatr Roma – donosi „Gazeta Wyborcza”. Pieniądze ze sprzedaży wartego 50 mln zł gmachu miały być przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Rozmowy między archidiecezją a urzędem miasta trwały od roku – nieoficjalne, ponieważ formalne mogły się rozpocząć dopiero po otrzymaniu przez kurię zgody z Watykanu. Zgodnie bowiem z prawem kanonicznym transakcje powyżej 1 mln dolarów muszą być zaakceptowane przez Stolice Apostolską. Jak się dowiedziała „Gazeta Wyborcza”, odpowiedź przyszła odmowna.

Budynek przy Nowogrodzkiej, zwany popularnie Romą, wart jest ponad 50 mln zł. Mieści się w nim Teatr Muzyczny, Warszawska Opera Kameralna, lecznica Związku Artystów Scen Polskich. Ale nie tylko. Na Nowogrodzkiej są też rozmaite instytucje kościelne: Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Wielkopolskich, hotelik dla księży, Sąd Metropolitalny oraz biura Fundacji Świątyni Opatrzności Bożej.

Plany transakcji od początku budziły wątpliwości. Przede wszystkim dlatego, że dla nie najbogatszej archidiecezji budynek stanowi żyłę złota. Miasto wynajmuje sporą część budynku, a czynsz za wynajem pomieszczeń w centrum miasta jest wysoki. Dzięki temu do budżetu kurii wpływają co miesiąc pokaźne kwoty. Utopienie całej sumy ze sprzedaży w świątyni na Polach Wilanowskich nie wszystkim musiało się podobać.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 10.12.2005 | 2005-12-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemkamienice poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Ostrołęckilokale użytkowe na wynajem powiat Sierpeckidomy na sprzedaż gmina Lipuszlokale użytkowe na sprzedaż gmina Nowe Brzeskodomy na sprzedaż w Lgota Maładomy na wynajem w Mizernejmieszkania na wynajem w Budzowie

Deweloperzy