Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warto się jeszcze „załapać” na ulgę odsetkową

2006-12-11

Warto się jeszcze „załapać” na ulgę odsetkową

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że aby się "załapać" na mieszkaniową ulgę odsetkową przy zakupie bądź budowie nowego domu czy mieszkania, trzeba do końca roku zawrzeć z bankiem umowę kredytową.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, Ministerstwo Finansów potwierdziło, że aby się "załapać" na mieszkaniową ulgę odsetkową przy zakupie bądź budowie nowego domu czy mieszkania, trzeba do końca roku zawrzeć z bankiem umowę kredytową.

Ulga ta zniknie od przyszłego roku, jednak zgodnie z nowymi przepisami do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) podatnicy, którzy nabędą prawo do niej do końca grudnia 2006 r., będą mogli w kolejnych latach, aż do końca 2027 roku, odpisywać od dochodu spłacane odsetki od swojego kredytu.

Jak czytamy, oficjalnie Ministerstwo Finansów brzmi: „Zawarcie umowy do końca 2006 r., której przedmiotem będzie sfinansowanie jednej z inwestycji wymienionej w art. 26b ust. 1 [m.in. zakup bądź budowa nowego domu czy mieszkania] ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będzie stanowić o nabyciu przez podatnika prawa do odliczania wydatków na spłatę odsetek".

Resort wyjaśnił ponadto, że uruchomienie kredytu nie musi nastąpić w tym roku.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" | 2006-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniadomy na sprzedażmieszkania na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Konińskimieszkania na sprzedaż powiat Żarskidomy na sprzedaż gmina Lubiewomieszkania na wynajem gmina Rejowiec Fabrycznydomy na sprzedaż w Sobolachmieszkania na wynajem w Małych Łunawachdomy na wynajem w Romanowie

Deweloperzy

);