Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warto rozmawiać o wieżowcach

2008-02-05

Warto rozmawiać o wieżowcach

W Gdańsku nie powstał jeszcze żaden prawdziwy drapacz chmur, ale plany ich budowy wywołały już wielkie emocje. Dlatego urzędnicy postanowili zapytać mieszkańców o zdanie na temat wieżowców.

W Gdańsku nie powstał jeszcze żaden prawdziwy drapacz chmur, ale plany ich budowy wywołały już wielkie emocje – informuje „Gazeta Wyborcza”. Dlatego urzędnicy postanowili przy pomocy ankiety internetowej zapytać mieszkańców o zdanie na temat wieżowców. Jednak to nie wystarczy, by powstrzymać protesty przeciwko inwestycjom. Aby zaradzić sprzeciwom, potrzebna jest bowiem Strategia Lokalizacji Obiektów Wysokościowych – specjalne studium, które ma odpowiedzieć na pytanie, gdzie mogą stanąć wysokie budynki i jakie będzie to miało konsekwencje.

Tymczasem plany niektórych inwestycji w Gdańsku wyprzedziły już przygotowania planistów. Kiedy oni pracują nad SLOW, w niektórych dzielnicach trwa już gorąca dyskusja, czy zgodzić się na budowę wysokościowców. Tak jest np. w pasie nadmorskim, gdzie planowana jest budowa wysokiego na 55 m hotelu, a także na ul. Piekarniczej na Morenie, gdzie budowę osiedla z dwoma wieżowcami planuje firma Robyg. Jak podaje Gazeta, protesty w sprawie realizacji tych inwestycji są na razie skuteczne – zarówno w przypadku inwestycji Robyga, jak i hotelu przy plaży, projekty planów zagospodarowania przestrzennego zostały zdjęte z sesji rady miasta.

Jednak to dopiero początek problemów, ponieważ na Przymorzu budowę wysokiego na 202 m BigBoyBuilding planuje Hossa. O konkretnych planach budowy wieżowców mówi się także na Morenie, we Wrzeszczu i na terenach postoczniowych. Każda z tych inwestycji to potencjalny punkt zapalny dla kolejnych protestów – przewiduje Gazeta. Co ciekawe, większych protestów udało się uniknąć w Gdyni, gdzie powstają Sea Towers – dwie wieże, z których wyższa będzie miała 136 m. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że miasto ma jasno określone miejsca, w których dopuszcza tak wysoką zabudowę.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Trójmiasto 01.02.2008 | 2008-02-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wielickilokale użytkowe na wynajem powiat Łaskidomy na sprzedaż gmina Kołaczycelokale użytkowe na wynajem gmina Brzyskadomy na wynajem w Potokumieszkania na sprzedaż w Łagiewnikachmieszkania na wynajem w Krasowcu

Deweloperzy

);