Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawskie wodne murale w walce o czyste powietrze

Anna Panikowska-Filipek | 2020-11-13

Warszawskie wodne murale w walce o czyste powietrze
Akcja Clean Art ma uświadomić wpływ smogu na budynki stolicy.

Smog to duży problem większości polskich miast. Jak duży, pokazują wodne murale, które znalazły się na budynkach stolicy.

Clean Art – Czyste Powietrze. Czysta Warszawa

Na zabudowaniach przy Al. Jerozolimskich 121-123 oraz ul. Puławskiej 30 powstał szczególny rodzaj sztuki. Są to olbrzymie murale narysowane za pomocą gorącej wody pod ciśnieniem. Zawarte w nich napisy oraz grafika wskazuje na problematykę zanieczyszczenia powietrza oraz starań o jego poprawę. Jest to akcja firmy Innogy Polska o nazwie „Clean Art. – Czyste Powietrze. Czysta Warszawa”, która w ten sposób zamierza uświadomić mieszkańcom stolicy, jak duży, choć na co dzień być może niezauważalny wpływ na budynki ma smog. Nietrudno sobie wyobrazić, jak a takim przypadku silnie musi on oddziaływać również na nasze organizmy. Różnica między starą, zabrudzoną częścią elewacji, a tą, która została umyta w czasie tworzenia muralu, jest olbrzymia. Pokazuje to, jak wiele zanieczyszczeń osiada na wszystkich elementach infrastruktury miejskiej.

Wodne murale są elementem szerzej zakrojonej akcji. Będą widoczne w Warszawie przez pewien czas, natomiast później znikną, ponieważ budynki zostaną całkowicie wyczyszczone.

Symbolicznie zobrazuje to marzenia wszystkich mieszkańców o życiu w mieście bez smogu – tłumaczy  creative director agencji 180heartbeats + JUNG v MATT Michał Sęk. To właśnie ta agencja stworzyła projekt dla Innogy Polska.

 

Walka ze smogiem na wielu frontach

Warto wspomnieć, że wodne murale nie są jedynym sposobem na poprawę powietrza w stolicy. Innogy Polska prowadzi szereg działań, które moją pozytywny wpływ na klimat. W swojej ofercie mają chociażby nowoczesne panele fotowoltaiczne, wypożyczalnię samochodów elektrycznych czy mapę smogu w postaci aktualizowanej na bieżąco aplikacji na smartfony. Dodatkowo w 2021 r. firma zamierza sponsorować profilaktyczne badania płuc dla mieszkańców stolicy.

 

Źródło: KRN.pl | 2020-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na wynajemdomy na wynajem powiat Rawskimieszkania na wynajem powiat Toruńskilokale użytkowe na wynajem gmina Ulan-Majoratmieszkania na sprzedaż gmina Głowaczówdomy na sprzedaż w Nowym Ciechocinkudomy na wynajem w Przytońdomy na wynajem w Grodzisku Wielkopolskim

Deweloperzy

);