Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Wspólnoty szukają administratorów

2007-08-28

Warszawa: Wspólnoty szukają administratorów

Warszawskie wspólnoty mieszkaniowe w Śródmieściu na gwałt szukają firm, które zajmą się ich domami. Komunalne administracje wymówiły już usługi ponad 40 wspólnotom. To samo czeka następne kilkaset.

Warszawskie wspólnoty mieszkaniowe w Śródmieściu na gwałt szukają firm, które zajmą się ich domami. Komunalne administracje wymówiły już usługi ponad 40 wspólnotom. To samo czeka następne kilkaset. Do końca roku każda z siedmiu śródmiejskich administracji ma przekazać firmom zarządzającym 40 proc. swoich budynków, a do marca przyszłego roku ma rozstać się z kolejną partią 30 proc. Z pozostałych zrezygnuje do końca czerwca. Komunalna administracja zachowa zarząd tylko tam, gdzie miasto pozostało właścicielem wszystkich mieszkań.

Jak czytamy dalej, śródmieście jest ostatnią dzielnicą, gdzie we wspólnotach królują komunalne administracje. Zwolennicy ADK-ów chwalą, że mają one inspektorów budowlanych, sanitarnych, zapewniają obsługę prawną. Za obsługę biorą ok. 80-85 gr za m kw. Koszty administrowania przez prywatne spółki są różne. Zależą od wielkości budynków i zaczynają się nawet od 60 gr.

Trzeba jednak bardzo dobrze sprawdzić, jakie usługi oferują prywatni administratorzy – dodaje „Gazeta Wyborcza". Może się okazać, że wspólnota będzie dopłacać np. za obsługę prawną albo inspektora, który dopilnuje remontu. Najlepiej zapytać zaprzyjaźnione wspólnoty, jak im się układa współpraca z prywatnym administratorem i wziąć firmę z polecenia – radzą ci, którzy zmianę mają już za sobą.

Źródło: „Gazeta Wyborcza Stołeczna" 25.08.2007 | 2007-08-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemdomy do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskidomy na wynajem powiat Grodziskimieszkania na wynajem gmina Mokobodydomy na sprzedaż gmina M. Szczecinmieszkania na wynajem w Gorajec-Zagrobledomy na sprzedaż w Piątkowiemieszkania na sprzedaż w Dobiecinie

Deweloperzy

);