Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Renowacja Willi Struvego

2008-10-17

Warszawa: Renowacja Willi Struvego

Zabytkowy budynek przy Pięknej 44a zostanie odremontowany przez hiszpańską firmę Restaura, która przeznaczy go na swoją siedzibę. Prace rozpoczną się w listopadzie 2008 r.

Zabytkowy budynek przy Pięknej 44a zostanie odremontowany przez hiszpańską firmę Restaura, która przeznaczy go na swoją siedzibę. Prace rozpoczną się w listopadzie 2008 r. – podaje dziennik „Polska”.
 
Jednopiętrowy budynek, nad którym góruje czteroboczna wieża z płaskim dachem, utrzymany jest w stylu renesansowej wiejskiej willi toskańskiej. Fasada ozdobiona jest pilastrami i tondami, czyli płaskorzeźbami w kształcie koła – czytamy. W środku willi można zobaczyć m.in. ozdobne dwuskrzydłowe drzwi zamykające klatkę schodową, rzeźbione balustrady przy schodach czy ciekawe sklepienia piwnic i poddasza.
 
Celem Restaury jest przywrócenie dawnego wyglądu willi z XIX wieku. Zabytek odzyska oryginalny miodowy kolor elewacji. Jak donosi dziennik, wiernie odtworzone zostaną elewacje zewnętrzne. Wnętrza również będą utrzymane w historycznym klimacie, choć wszystkich elementów wystroju nie uda się przywrócić, gdyż zachowało się niewiele opisów i archiwalnych zdjęć pomieszczeń willi. Między sąsiednią – również remontowaną – kamienicą a Willą Struvego powstanie kameralny ogród nawiązujący do pierwotnego charakteru posesji jako rezydencji letniskowej. Dzięki przeszklonej bramie Willę Struvego będzie można podziwiać także od strony ul. Pięknej.

 

Źródło: Dziennik „Polska” 10.10.2008 | 2008-10-17

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice do kupieniainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Sokólskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zamojskilokale użytkowe na wynajem gmina Bogdanieclokale użytkowe na wynajem gmina Jarczówdomy na wynajem w Antoniewiemieszkania na sprzedaż w Żarowiedomy na wynajem w Chodorówka Stara-Kolonia

Deweloperzy

);