Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Nowe zasady zwrotu nieruchomości

2006-12-28

Warszawa: Nowe zasady zwrotu nieruchomości

Ministerstwo Skarbu pracuje nad ustawą, która określi zasady zwrotu nieruchomości osobom, które je utraciły na mocy tzw. dekretu Bieruta.

Jak czytamy w "Gazecie Prawnej", Ministerstwo Skarbu pracuje nad ustawą, która określi zasady zwrotu nieruchomości osobom, które je utraciły na mocy tzw. dekretu Bieruta.

Planowane zmiany są wynikiem orzeczenia Sądu Najwyższego, który stwierdził, że to skarb państwa ma pokryć koszty wszystkich decyzji wydanych przed 27 maja 1990 r. m.in. przez rady narodowe, urzędy gmin, województw. W efekcie tego dekretu przejęto wszystkie grunty w granicach miasta przez Gminę Miasta Stołecznego Warszawy, a w 1950 roku przez skarb państwa – w związku ze zniesieniem samorządu terytorialnego.

Obecnie właściciele nieruchomości warszawskich lub ich następcy prawni złożyli około 17 tys. wniosków o zwrot nieruchomości oraz przyznanie prawa użytkowania wieczystego. Do końca 2005 roku wydano ok. 2250 decyzji administracyjnych dotyczących zwrotu bądź odmowy zwrotu nieruchomości. Zwrócono 1879 nieruchomości.

Źródło: "Gazeta Prawna", 27.12.2006 | 2006-12-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Świeckimieszkania na wynajem powiat Wołowskimieszkania na wynajem gmina Przysuchalokale użytkowe na sprzedaż gmina Bielsk Podlaskimieszkania na wynajem w Stopnicydomy na wynajem w Zalesiedomy na wynajem w Prusach

Deweloperzy

);