Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Najem biur – coraz wyższe koszty

2007-10-23

Warszawa: Najem biur – coraz wyższe koszty

W stolicy trudno znaleźć atrakcyjne biuro. Boleśnie przekonały się o tym niektóre firmy szukające w tym roku biura w centrum.

W stolicy trudno znaleźć atrakcyjne biuro – alarmuje „Rzeczpospolita”. Boleśnie przekonały się o tym niektóre firmy szukające w tym roku biura w centrum.

Sytuacja na rynku warszawskim sprawiła, że świetnie wynajmowały się również budynki niższej klasy lub w gorszej lokalizacji. Najemcy zbyt często szukają pomieszczeń na wczoraj. Zapominają, że uzgodnienie warunków komercyjnych może zająć nawet trzy-cztery tygodnie, a negocjowanie umowy i jej załączników – od czterech do sześciu tygodni.

Prace adaptacyjne mogą się rozpocząć dopiero po podpisaniu umowy najmu i po przekazaniu przez najemcę zabezpieczenia – przypomina gazeta. Same prace mogą zająć od czterech do nawet sześciu miesięcy. Tak długi okres to wynik dużej aktywności deweloperskiej na rynku, problemów kadrowych w firmach wykonawczych oraz czasem dostaw materiałów budowlanych. Ostatnią rzeczą, o której należałoby wspomnieć, jest przekonanie, że jedyny koszt związany z najmem to czynsz, koszty eksploatacyjne i opłaty za media oraz koszty przeprowadzki. Nic bardziej błędnego. W czasach dobrej koniunktury wynajmujący ograniczają liczbę zachęt finansowych dla najemców, zmniejszając rabaty oraz budżet na adaptację powierzchni. W praktyce najemcy muszą ponieść część kosztów aranżacji biura.

Źródło: „Rzeczpospolita” 21.10.2007 | 2007-10-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na wynajemgaraże na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Kutnowskilokale użytkowe na wynajem powiat Słubickimieszkania na wynajem gmina Gromnikdomy na sprzedaż gmina Mirosławiecmieszkania na wynajem w Czarne Olendrymieszkania na sprzedaż w Modrzejowicachmieszkania na wynajem w Medynach

Deweloperzy

);