Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: ceny wynajmu mieszkań znów wzrosły

2007-12-12

Warszawa: ceny wynajmu mieszkań znów wzrosły

W ostatnim okresie ceny mieszkań na wynajem wzrosły nawet o 400 zł miesięcznie. Najbardziej zdrożały kawalerki znajdujące się w centrum Warszawy.

W ostatnim okresie ceny mieszkań na wynajem wzrosły nawet o 400 zł miesięcznie. Najbardziej zdrożały kawalerki znajdujące się w centrum Warszawy – podaje „Gazeta Prawna”.

Jak czytamy, analiza cen mieszkań jednopokojowych w ostatnim półroczu wykazuje powolny, ale stały wzrost cen. Eksperci zwracają uwagę, że na tę sytuację mają wpływ przede wszystkim zwyżki cen w najatrakcyjniejszych lokalizacyjnie dzielnicach, takich jak Śródmieście, Ochota, Mokotów czy Żoliborz. Natomiast koszty wynajęcia mieszkania nie zmieniły się prawie wcale w odleglejszych i gorzej skomunikowanych z centrum dzielnicach, takich jak Włochy, Targówek czy Bielany. Za lokale znajdujące się w najlepszych miejscach trzeba zapłacić od 600 do 1000 zł więcej niż kilka miesięcy temu. Dziennik podkreśla, że w stolicy coraz trudniej wynająć tanie mieszkanie, tj. takie, którego cena nie przekracza 1000 zł.

Pośrednicy nieruchomości zwracają uwagę, że ceny mieszkań dwupokojowych w Warszawie w ciągu sześciu miesięcy wzrosły o 17 proc. – informuje gazeta. Zmiana ta jest spowodowana między innymi powiększającym się gronem osób, dla których z racji braku wystarczającej zdolności kredytowej niezbędnej do zakupu mieszkania, wynajem stał się jedynym sposobem rozwiązania potrzeb mieszkaniowych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.12.2007 | 2007-12-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdziałki do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Strzeleckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Gorzowskimieszkania na wynajem gmina Czaplineklokale użytkowe na sprzedaż gmina Puszczykowomieszkania na wynajem w Krasnejdomy na wynajem w Niemyje-Jarnątachmieszkania na sprzedaż w Bronowie

Deweloperzy

);