Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Walka z warszawskimi blaszakami

2009-10-07

Walka z warszawskimi blaszakami

Władze Warszawy zbyt surowo podchodzą do kwestii przestrzeni publicznej. Sprawa dotyczy tytułowych blaszaków, czyli blaszanych budek, w których mieszczą się sklepiki z warzywami, gazetami itp.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, władze Warszawy zbyt surowo podchodzą do kwestii przestrzeni publicznej. Sprawa dotyczy tytułowych blaszaków, czyli blaszanych budek, w których mieszczą się sklepiki z warzywami, gazetami itp. Władze uważają, że są one nieestetyczne i powinny zniknąć z zabytkowej części Śródmieścia.

Na łamach „Gazety” urbanista Krzysztof Domaradzki ocenia zaistniałą sytuację. Uważa on, że równie nieestetyczne są ślady po oleju samochodowym czy reklamy, którymi Śródmieście jest zaplakatowane. Gdyby doszło do zlikwidowania blaszanych budek, wielu mieszkańców centrum Warszawy musiałoby się przemieszczać do innych dzielnic w celu zakupu warzyw czy gazet codziennych – podkreśla dziennik.
 
Według Domaradzkiego problem polega przede wszystkim na tym, że właścicieli blaszaków nie stać na podnajem parterów budynków, które zwykle zajmują banki czy drogie salony firmowe. Rozwiązanie widzi on w odpowiedniej polityce czynszowej, która umożliwiłaby drobnym przedsiębiorcom znalezienie swojego miejsca w tej przestrzeni.
 
 
 
 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 5.10.2009 | 2009-10-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianędziałki do kupieniahale i magazyny do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Kazimierskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Biała Podlaskalokale użytkowe na sprzedaż gmina Krobiadomy na sprzedaż gmina Lubindomy na sprzedaż w Turowiedomy na sprzedaż w Boruciniemieszkania na sprzedaż w Dobromyślu

Deweloperzy

);