Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wakacyjna stabilizacja

2006-08-21

Wakacyjna stabilizacja

W lipcu nie zmieniły się ceny materiałów potrzebnych do wykonania domu.

W lipcu nie zmieniły się ceny materiałów potrzebnych do wykonania domu – informuje „Rzeczpospolita”.

Obecnie szacunkowy koszt materiałów i zakupu projektu wynosi 126 244 zł – czytamy. Od początku roku nastąpiły dwie obniżki i cztery podwyżki cen materiałów. Ostatecznie w porównaniu ze styczniem wzrosły one o 0,84 proc. Przeanalizujmy kolejno każdy miesiąc. W styczniu spadły ceny pustaków ceramicznych oraz cegły dziurawki. W lutym spadły ceny styropianu i wełny. W marcu wzrosły ceny betonu oraz prętów zbrojeniowych. W kwietniu nieznacznie wzrosła cena styropianu. Maj to kolejna podwyżka cen betonu. W czerwcu miało miejsce kilka podwyżek wzrosły ceny cegły oraz pustaków ceramicznych, papy asfaltowej, blachy ocynkowanej. Kolejny raz wzrosły ceny prętów zbrojeniowych.

Jak podaje dziennik, od początku roku najbardziej zdrożały materiały wykorzystywane przy budowie fundamentów (wzrost o prawie 3 proc. w stosunku do stycznia) oraz stropu nad parterem (wzrost o 2,25 proc.). Nie zmieniły się ceny materiałów potrzebnych do wykonania schodów i tarasu. Nieznacznie spadł natomiast koszt zakupu materiałów wykorzystywanych przy konstrukcji dachu (spadek o 0,19 proc. w stosunku do stycznia).

Źródło: „Rzeczpospolita”, 21.08.2006 | 2006-08-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Słupskimieszkania na wynajem powiat Ząbkowickidomy na sprzedaż gmina Rząśniadomy na wynajem gmina Koziegłowydomy na sprzedaż w Bystrejdomy na sprzedaż w Sudawskiemieszkania na wynajem w Miszewie Murowanym

Deweloperzy

);