Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wakacje czynszowe. Kto skorzysta z rządowego ułatwienia?

Maria Gil | 2022-01-11

Wakacje czynszowe. Kto skorzysta z rządowego ułatwienia?
Wakacje czynszowe obowiązują od 1 stycznia br.

Od tego roku aktualni i przyszli lokatorzy społecznych mieszkań czynszowych (SMI, TBS) mogą liczyć na obniżkę czynszu o nawet 20 proc. Jest to rządowe rozwiązanie wprowadzone w ramach tzw. społecznej części pakietu mieszkaniowego.

Czym są wakacje czynszowe?

Ułatwienie obowiązuje od 1 stycznia br. Polega na zamianie umowy najmu na umowę najmu obejmującą rozliczenie partycypacji. Wcześniej najemca mógł otrzymać zwrot wkładu partycypacyjnego wpłaconego na koszt budowy lokalu dopiero wtedy, gdy się wyprowadził. Natomiast teraz, jeśli tylko SMI/TBS spłaci kredyt zaciągnięty na cel budowy lokalu, jego mieszkaniec będzie mógł samodzielnie zdecydować o sposobie i terminie odzyskania swoich pieniędzy. Dzięki temu, w dalszym ciągu zamieszkując ten sam lokal, będzie mógł za pomocą obniżenia opłat czynszowych szybciej odzyskać swój wkład partycypacyjny.

Przypomnijmy, że Senat uchwalił społeczną część pakietu mieszkaniowego pod koniec listopada ubiegłego roku. W założeniach programu znalazły się m.in. dopłaty do czynszów dla podnajemców, poszerzenie oferty mieszkań na wynajem dla osób wykazujących niższe dochody oraz zapewnienie łatwiejszego dostępu do gruntów pod budownictwo społeczne. 

Źródło: KRN.pl | 2022-01-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajemdomy na wynajemdomy na wynajem powiat Biłgorajskilokale użytkowe na wynajem powiat Drawskimieszkania na wynajem gmina Siedliskodomy na wynajem gmina Przedeczdomy na sprzedaż w Maroniemieszkania na wynajem w Kruszewiedomy na wynajem w Wińcu

Deweloperzy

);