Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W tym roku więcej oddanych mieszkań

2009-12-10

W tym roku więcej oddanych mieszkań

Od stycznia do października oddano do użytkowania ponad 128 tys. mieszkań. Jest to praktycznie o 4,1 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Według danych GUS-u od stycznia do października oddano do użytkowania ponad 128 tys. mieszkań. Jest to praktycznie o 4,1 proc. więcej niż w ubiegłym roku i o prawie 1/4 więcej niż w tym samym przedziale czasowym w 2007 r. Podobnie jak w poprzednich kilku miesiącach zaobserwowano mniejszą liczbę rozpoczynanych inwestycji mieszkaniowych. Od początku 2009 r. rozpoczęto budowę 124 235 mieszkań i jest to o 1/5 mniej niż w 2009 r.

Zmniejszyła się również liczba wydanych pozwoleń na budowę. W porównaniu z okresem od stycznia do października spadek wyniósł w stosunku do ubiegłego roku ponad 24 proc. Największą grupę wśród nowych zasobów mieszkaniowych stanowią deweloperzy, którzy w przez pierwsze 10 miesięcy 2009 r. oddali prawie 60 tys. nowych mieszkań, a więc o prawie 15 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Udział mieszkań oddawanych przez deweloperów to 46,6 proc. ogólnej liczby mieszkań oddanych do użytkowania. Spadła natomiast (o 39,8 proc.) liczba mieszkań budowanych przez deweloperów, na które zostało uzyskane pozwolenie na budowę. W porównaniu z zeszłym rokiem zmniejszyła się również liczba mieszkań wybudowanych przez inwestorów indywidualnych. Ostatecznie od stycznia do października oddali oni do użytkowania 57 tys. mieszkań.
 
 

 

Źródło: GUS | 2009-12-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażdomy na sprzedażkamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Nowotomyskidomy na wynajem powiat Aleksandrowskidomy na wynajem gmina Ksawerówdomy na sprzedaż gmina Czarna Białostockamieszkania na wynajem w Szczuczki-Koloniidomy na wynajem w Chodkowo-Kuchnachmieszkania na wynajem w Kutnie

Deweloperzy

);