Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W stolicy brakuje hoteli

2008-07-22

W stolicy brakuje hoteli

Obecnie w Warszawie istnieje 31 tys. miejsc w hotelach o różnym standardzie. Jak wynika z raportu Europejskiego Funduszy Hipotecznego, do Euro 2012 potrzebne jest kolejne 10 tysięcy miejsc.

Obecnie w Warszawie istnieje 31 tys. miejsc w hotelach o różnym standardzie. Jak wynika z raportu Europejskiego Funduszy Hipotecznego, do Euro 2012 potrzebne jest kolejne 10 tysięcy miejsc – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Stolica najbardziej potrzebuje miejsc noclegowych o niższym standardzie. W tym momencie w Warszawie dostępnych jest 1,2 tys. miejsc w apartamentach najwyższej klasy. Znajduje się tu również 11 hoteli pięciogwiazdkowych oraz dziewięć czterogwiazdkowych. Na potrzeby zbliżających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej ma powstać kolejne 2 tys. pokoi w hotelach cztero- i pięciogwiazdkowych – czytamy dalej. W tym roku, w okolicy Torów Wyścigów Konnych, trwają prace nad budową obiektu, gdzie ma się znaleźć 180 pokoi oraz centrum biznesowo-konferencyjne. Budowę hoteli o podobnym standardzie zapowiadają też do 2012 r. m.in. Grand, Novotel Okęcie, Le Palais.

Jednakże specjaliści z EFH twierdzą, że stolicy brakuje przede wszystkim tańszych miejsc noclegowych – donosi dziennik. Ratusz uspokaja, że w Warszawie obecnie jest nadwyżka miejsc w obiektach o niższym standardzie. Informacja ta potwierdzona została również przez raport UEFA. Warto również zwrócić uwagę na specyfikę turystyki w Warszawie. Większość turystów to klienci biznesowi, dlatego władze miasta są przekonane, że im więcej zostanie wybudowanych obiektów o podwyższonym standardzie oraz centrów konferencyjnych, tym liczniejsze grupy turystów biznesowych przybędą do stolicy. To, czy Warszawa zapewni miejsca noclegowe wszystkim przyjezdnym fanom Euro 2012, okaże się już za cztery lata.

Źródło: „Życie Warszawy” 17.07.2008 | 2008-07-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na wynajemkamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Warszawski zachodnilokale użytkowe na sprzedaż powiat Oleckimieszkania na wynajem gmina Brodnicadomy na sprzedaż gmina Dobiegniewdomy na wynajem w Krzyżcemieszkania na wynajem w Zalesiemieszkania na sprzedaż w Leśnicy

Deweloperzy

);