Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

„W porównaniu z rynkiem deweloperskim jesteśmy najlepsi”

Magdalena Hojniak | 2019-08-08

„W porównaniu z rynkiem deweloperskim jesteśmy najlepsi”
Grzegorz Muszyński mówi o realiach Mieszkania Plus

Choć rzeczywistość nijak się ma do złożonych obietnic o Mieszkaniu Plus, PFR Nieruchomości nie szczędzi sobie pochwał.

W biznesie budowlanym każdy sprzedaje marzenia. Słowa Grzegorza Muszyńskiego z PFR Nieruchomości, spółki odpowiedzialnej za realizację programu Mieszkania Plus, odzwierciedlają wywiązywanie się z obietnic złożonych przez Mateusza Morawieckiego na temat rządowego programu mieszkaniowego. Jak zapewniał obecny premier, w 2019 r. w budowie miało być 100 tys. mieszkań na wynajem. Tymczasem po kilku latach funkcjonowania programu liczba oddanych do użytkowania lokali sięga jedynie 867, a w budowie pozostaje 663. Wyniki te mają niewiele wspólnego z zapowiadanym sukcesem, ale jak w rozmowie z Rzeczpospolitą powiedział Grzegorz Muszyński, lepiej pokazać skalę możliwości, niż stawiać niskie wymagania.

40 tys. mieszkań to wynik uzyskany przez deweloperów w przeciągu pierwszych 4 miesięcy 2019 r. Nawet statystyki GUS dotyczące liczby powstających inwestycji deweloperskich nie przysłaniają pozytywnych opinii, jakie na temat swoich osiągnięć wyraża PFR Nieruchomości, ponieważ zdaniem wiceprezesa PFR Nieruchomości w porównaniu z rynkiem deweloperskim są najlepsi.

Grzegorz Muszyński w rozmowie podkreślił, że deweloperzy mają przewagę, jeśli chodzi o wybór lokalizacji i nie pokonują tak skomplikowanej drogi administracyjnej. Tutaj wspomniał o komitetach: inwestycyjnym, TFI i bankowym, przez które musi przebrnąć projekt mieszkaniowy zgłaszany przez PRF Nieruchomości. Wiceprezes spółki zaznaczył również, że proces dochodzenia do kluczy może trwać nawet 10 lat, co wynika z czasu potrzebnego na pozyskanie lokalizacji i otrzymanie decyzji inwestycyjnej (ok. 2 lata), zaprojektowanie inwestycji (1-1,5 roku) i jej realizację (2-3 lata). Muszyński zauważa także, że choć firma jest państwa, nie ma żadnych „ekstra preferencji”.  

Źródło: Rzeczpospolita.pl | 2019-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemmieszkania na zamianędziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Świnoujściedomy na wynajem powiat Łomżyńskidomy na sprzedaż gmina Wądroże Wielkiedomy na sprzedaż gmina Dziadowa Kłodamieszkania na sprzedaż w Dolnomieszkania na sprzedaż w Wola Piskulinamieszkania na sprzedaż w Hucisku

Deweloperzy

);