Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Polsce może powstać prywatna elektrownia atomowa

Magdalena Hojniak | 2019-10-22

W Polsce może powstać prywatna elektrownia atomowa
Najbogatszy Polak wybuduje w Polsce elektrownię atomową

Najbogatszy Polak chce wybudować pierwszą w Polsce prywatną elektrownię atomową.

Firma Synthos, której właścicielem jest najbogatszy Polak Michał Sołowow, współpracując z amerykańskim GE Hitachi Nuclear Energy, chce wybudować w Polsce pierwszą elektrownię atomową. Informacja na temat planów inwestycyjnych pojawiła się na stronach internetowych GE Hitachi Nuclear Energy.

Obiekt miałby powstać w przeciągu najbliższych 10 lat, a przewidywana moc elektrowni wyniosłaby 300 MW. Współwłaściciel firmy Synthos Michał Sołowow twierdzi, że małe reaktory modułowe generujące czystą energię ułatwiłyby rezygnację z wykorzystywania węgla. Ponadto rozwiązanie przyczyniłoby się do uporania się z problemami energetycznymi i zmodernizowałoby polski sektor energetyczny.

Mały reaktor modułowy pochłania mniej kosztów niż tradycyjne elektrownie atomowe. Wykorzystanie technologii BWRX-300 ma ograniczyć potrzebne koszty kapitałowe o 60 proc. w odniesieniu do pozostałych konstrukcji SMR (small medular reactor).
Według szacunków, już jeden taki obiekt pozwoliłby na zaopatrzenie w prąd miasta liczącego od 100 do 120 tys. mieszkańców lub zakład przemysłowy.

W związku z planowaną przez Synthos inwestycją, rodzą się pytania dotyczące uzyskania wszelkich niezbędnych pozwoleń na wybudowanie takiego obiektu, a także odpowiedniego gruntu pod zabudowę.  

Źródło: Businessinsider.com.pl | 2019-10-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat Świebodzińskimieszkania na sprzedaż powiat Otwockimieszkania na sprzedaż gmina Grębówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Jabłonnadomy na wynajem w Słupiidomy na wynajem w Chełmiemieszkania na wynajem w Kotulinie

Deweloperzy

);