Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W planie są trzy lotniska dla Mazowsza

2006-09-06

W planie są trzy lotniska dla Mazowsza

Dwa nowe porty – w Modlinie i Sochaczewie oraz istniejący – Okęcie mają tworzyć Lotniczy Węzeł Warszawsko-Mazowiecki – informuje „Życie Warszawy”.

Dwa nowe porty – w Modlinie i Sochaczewie oraz istniejący – Okęcie mają tworzyć Lotniczy Węzeł Warszawsko-Mazowiecki – informuje „Życie Warszawy”.

Sejmik województwa mazowieckiego przegłosował właśnie projekt wejścia samorządu w spółkę z gminą Sochaczew – czytamy. Takie rozwiązanie usprawni proces powstawania nowego portu lotniczego, który pełnić ma taką samą funkcję jak Okęcie, czyli przyjmować krajowy i, przede wszystkim, międzynarodowy ruch pasażerski, a później być może również towarowy ruch lotniczy.

Jak podaje dziennik, prace nad tworzeniem lotniska podzielono na dwa etapy. W pierwszym miałoby ono osiągnąć standard pozwalający na przyjmowanie tanich linii lotniczych (prosty terminal, mała liczba sklepów wolnocłowych), a docelowo lądowałyby tam samoloty dużych zagranicznych linii świadczących usługi lotnicze na wysokim poziomie (co wiązałoby się z koniecznością rozbudowy budynku dla pasażerów). Zdaniem ekspertów, przygotowanie i uruchomienie pierwszego etapu inwestycji powinno potrwać maksymalnie dwa, trzy lata i kosztować nie więcej niż 250 mln złotych.

Drugie z planowanych lotnisk miałoby powstać w Modlinie i przyjmować wyłącznie samoloty tanich linii lotniczych, czartery i ruch towarowy. Obydwa porty mają powstać na bazie już istniejących lotnisk wojskowych.

Źródło: „Życie Warszawy”, 5.09.2006 | 2006-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Zielonogórskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Gostyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Stara Dąbrowamieszkania na sprzedaż gmina Otyńmieszkania na sprzedaż w Podzamczemieszkania na wynajem w Chomentowiedomy na wynajem w Bóbrce

Deweloperzy

);