Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W planie są trzy lotniska dla Mazowsza

2006-09-06

W planie są trzy lotniska dla Mazowsza

Dwa nowe porty – w Modlinie i Sochaczewie oraz istniejący – Okęcie mają tworzyć Lotniczy Węzeł Warszawsko-Mazowiecki – informuje „Życie Warszawy”.

Dwa nowe porty – w Modlinie i Sochaczewie oraz istniejący – Okęcie mają tworzyć Lotniczy Węzeł Warszawsko-Mazowiecki – informuje „Życie Warszawy”.

Sejmik województwa mazowieckiego przegłosował właśnie projekt wejścia samorządu w spółkę z gminą Sochaczew – czytamy. Takie rozwiązanie usprawni proces powstawania nowego portu lotniczego, który pełnić ma taką samą funkcję jak Okęcie, czyli przyjmować krajowy i, przede wszystkim, międzynarodowy ruch pasażerski, a później być może również towarowy ruch lotniczy.

Jak podaje dziennik, prace nad tworzeniem lotniska podzielono na dwa etapy. W pierwszym miałoby ono osiągnąć standard pozwalający na przyjmowanie tanich linii lotniczych (prosty terminal, mała liczba sklepów wolnocłowych), a docelowo lądowałyby tam samoloty dużych zagranicznych linii świadczących usługi lotnicze na wysokim poziomie (co wiązałoby się z koniecznością rozbudowy budynku dla pasażerów). Zdaniem ekspertów, przygotowanie i uruchomienie pierwszego etapu inwestycji powinno potrwać maksymalnie dwa, trzy lata i kosztować nie więcej niż 250 mln złotych.

Drugie z planowanych lotnisk miałoby powstać w Modlinie i przyjmować wyłącznie samoloty tanich linii lotniczych, czartery i ruch towarowy. Obydwa porty mają powstać na bazie już istniejących lotnisk wojskowych.

Źródło: „Życie Warszawy”, 5.09.2006 | 2006-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na sprzedażdomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Kolneńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Hajnowskimieszkania na sprzedaż gmina Płaskamieszkania na wynajem gmina Reskodomy na sprzedaż w Redwankimieszkania na wynajem w Górski Młyndomy na wynajem w Budzyniu

Deweloperzy

);