Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego powstanie osiedle?

2006-11-13

W otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego powstanie osiedle?

Prywatny inwestor Tara Polska nie rezygnuje z inwestycji, która od ponad roku wywołuje olbrzymie emocje i portesty wśród przyrodników związanych z Ojcowskim Parkiem Narodowym, samorządowców ze Skały oraz branży deweloperskiej.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", powraca pomysł zabudowy wschodniej części otuliny Ojcowskiego Parku Narodowego.

Prywatny inwestor Tara Polska nie rezygnuje z inwestycji, która od ponad roku wywołuje olbrzymie emocje i protesty wśród przyrodników związanych z Ojcowskim Parkiem Narodowym, samorządowców ze Skały oraz branży deweloperskiej. We wschodniej części otuliny, na 130 ha terenów położonych przy granicy parku, inwestor chce wybudować luksusowe osiedle domów jednorodzinnych wraz z pełną infrastrukturą. Na nieużytkach rolnych miałoby docelowo powstać ok. 120 rezydencji wraz z centrum konferencyjnym.

Teraz sprawa powraca, bo do urzędu gminy w Skale trafił właśnie wniosek o wydanie warunków zabudowy i zagospodarowania części posiadanego przez inwestora terenu. Na ponad 30 ha Tara Polska zamierza wybudować 16 rezydencji, budynek z hotelem, restauracją i salami konferencyjnymi. Do tego lodowisko, korty tenisowe, ośrodek jeździecki, drogi i parking.

Nawet część inwestycji oznacza duże zmiany w krajobrazie. Według wstępnych przewidywań maksymalna liczba użytkowników osiedla ma wynieść ok. 1000 na dobę, a do tego doszłoby co najmniej 500 samochodów.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 05.11.2006 | 2006-11-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Otwockilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Bydgoszczlokale użytkowe na wynajem gmina Czorsztynlokale użytkowe na wynajem gmina Gnojnomieszkania na wynajem w Jeziorkachmieszkania na sprzedaż w Tropach Sztumskichdomy na sprzedaż w Piasecznie

Deweloperzy

);