Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

W Krakowie więcej chętnych niż mieszkań

2006-05-22

W Krakowie więcej chętnych niż mieszkań

W samym Krakowie buduje się mało. Więcej mieszkań deweloperskich powstaje na obrzeżach miasta, skąd łatwo dojechać do śródmieścia komunikacją miejską. W centrum można liczyć tylko na drogie eleganckie plomby lub luksusowe mieszkania w odrestaurowanych kamienicach.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, w samym Krakowie buduje się mało. Więcej mieszkań deweloperskich powstaje na obrzeżach miasta, skąd łatwo dojechać do śródmieścia komunikacją miejską. W centrum można liczyć tylko na drogie eleganckie plomby lub luksusowe mieszkania w odrestaurowanych kamienicach.
Według informacji zawartych w raporcie firmy Knight Frank, na który powołuje się „Rzeczpospolita”, w 2005 r. oddano w tym mieście do użytku około 3 tys. mieszkań w 47 inwestycjach wielorodzinnych. Pod koniec minionego roku w realizacji znajdowało się kolejnych 66 takich projektów, czyli prawie 4,5 tys. mieszkań. W tym roku planowane jest ukończenie aż 90 proc. budowanych lokali.
Najwięcej nowych mieszkań powstaje w południowo-zachodniej części miasta: w Dębnikach i Łagiewnikach, a rynek zdominowany jest przez lokalnych deweloperów.
Ceny mieszkań o zbliżonym do zachodnioeuropejskiego standardzie wciąż są w Krakowie bardzo atrakcyjne dla zagranicznych klientów, którzy mają nadzieję na duży i szybki zysk w razie ich sprzedaży.
Wobec ożywionego popytu znaczna część mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach sprzedawana jest we wczesnej fazie realizacji, a nawet już na etapie planowania czy uzyskania pozwolenia na budowę. Najbardziej poszukiwane są mieszkania o powierzchni ok. 50 mkw. w Śródmieściu i Krowodrzy. Z powodu nienadążania podaży za rosnącym popytem nastąpił znaczny wzrost cen. W ciągu minionego roku mieszkania na rynku pierwotnym podrożały o 10 - 20 proc.

Źródło: „Rzeczpospolita” 15.05.2006 | 2006-05-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania na zamianędziałki do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Słupskidomy na wynajem powiat Bialskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Reskomieszkania na wynajem gmina Stąporkówdomy na wynajem w Wydrzyniedomy na wynajem w Karsówcedomy na sprzedaż w Myślibórzu

Deweloperzy

);